Nejlepší místa pro cestování v květnu

Během tohoto oblíbeného měsíce pro cestování je stále možné najít místa bez davu lidí – nebo se také dostat do centra dění.

Zdá se, že celková nálada ve světě se vždy zlepší okolo května, protože počasí se přeměňuje na slunečné, vhodné pro obléknutí šortek, tílek a plavek. Například v Americe je tento měsíc nejoblíbenější, protože studenti odcházejí ze školy na letní prázdniny a rodiny se připravují na tzv. „MemorialDay“, neoficiální start léta. Naštěstí pořád existují místa, jak blízká, tak daleká, abyste si mohli vychutnat slunce a klid.

Pokud upřednostňujete být v centru dění, vydejte se na místa, jako je Louisville nebo Monako, které tento měsíc pořádají hlavní události. Kentucky Derby nebo Monako Grand Prix jsou události, které stojí za to, aby je navštívily davy lidí.

Vzhledem k tomu, že se v Evropě otepluje, je zde spousta destinací, které stojí za to vidět. Pro pláže se můžete vydat do Barcelony nebo na Maltu, které nic nepřekoná, zatímco milovníci kultury by se měli vydat do Aarhusu a Lille, dvou měst, která zvedla laťku hodně vysoko, co se týče muzeí a veřejného umění.

Pro destinace, které jsou hodně vzdálené, se rozhodněte pro velká města, jako je Šanghaj nebo Sao Paulo – přímý let z České republiky sice neočekávejte, ale co vás zde rozhodně čeká, je mnoho obchodních center a více než dost volnočasových aktivit k vyplnění vašeho dne. Využijte všedních dní, kdy jsou muzea a obchody zpravidla mírněji zaplněná než o víkendech.

Neexistuje lepší způsob, jak se připravit na léto, než s uvolněnou dovolenou. Se vzpomínkami, které si po zbytek roku (a možná i života) pořádně zapamatujete.

Jezero Como, Itálie

U jezera Como se toho letos hodně událo. Otevřelo se několik hotelů, včetně rodinných a lázeňských apartmánů pro ty, kteří se chtějí nechat hýčkat 24 hodin denně. Vychutnejte si u jezera proslulé sardinky podávané těmi nejlepšími šéfkuchaři.

Louisville, Kentucky, USA

Květen je v Louisville nejpopulárnější měsíc, a to z dobrého důvodu. Kentucky Derby, které se koná na začátku měsíce, láká diváky (s jejich extravagantními klobouky) z celého světa, aby se podívali na závody a popíjeli slavný alkohol „MintJalups“. A i kdyby na vás nezbyly vstupenky, město i tak stojí za návštěvu, protože v tomto měsíci je ideální počasí. Nachází se zde mnoho vynikajících restaurací, hotelů s uměleckými instalacemi nebo bourbon bar, který milují místní obyvatelé a je rájem barmanů. Ochutnejte slavný brunch, palačinky z kukuřičných chlebů nebo různé koktejly.

Canggu, Bali

Balijské pláže přitahují všechny druhy slunce a hlavně surfaři vědí, proč zamířit do Canggu, město na jihozápadním pobřeží Indonésie. V poslední době se město stalo cílem pro mnoho lidí, otevřelo vegetariánské restaurace, australské kavárny, velkolepé hotely. V květnu pořádá podnik Deus (podnik, který zahrnuje restauraci, hudební podnik a uměleckou galerii) soutěž surfování, která sdružuje profesionály a amatéry, aby si spolu užili zábavný víkend.

Lille, Francie

Toto okouzlující evropské město je jen hodinu vzdáleno od Paříže a je v tuto chvíli nejzajímavějším uměleckým cílem. Jarní počasí je nádherné, ideální pro procházky po dlážděných ulicích. Městská vláda vložila peníze do veřejných uměleckých projektů, jako je Lille3000, skupina vnitřních a venkovních uměleckých výstav. Za zmínku stojí také nádherné muzeum moderního umění.

Šanghaj, Čína

Čínské město rychle roste s přibývajícími restauracemi, bary, nákupními centry světové třídy a pětihvězdičkovými hotely. Počasí je v květnu neuvěřitelně příjemné – jarní dešťové přeháňky už zmizely, ale letní vlhkost vzduchu nastala. Přijeďte sem dříve, než se sem v červnu nahrnou davy turistů kvůli otevření nového šanghajského Disney Resortu, což je jistě oblíbeným místem pro rodiny s dětmi během letních prázdnin.

Barcelona, Španělsko

V Barceloně, španělském městě proslulém svými plážemi, už je oficiálně zahájena letní sezóna. Střešní prostory restaurací se otevírají, protože máte perfektní načasování – nastává období roku, kdy je krásné teplé počasí a ideální aktivitou je pití sangrie. Pokud jste odhodlaní jít na pláž, ale chcete se vyhnout davu lidí, musíte zamířit mírně z města, například do Castelldefels.

Aarhus, Dánsko

Je čas, aby druhé největší město Dánska vystoupilo ze stínu Kodaně. Kanálové město má mnoho atrakcí pro turisty – bezpečné, oblíbené a domluvíte se anglicky. Město je také vyhledáváno ve stravování – mnoho restaurací vlastní Michelinskou hvězdu.

Malta

Zůstaňte na tomto malém evropském ostrově, přesněji v CorinthiaPalace, fantastickou základnou pro prohlídku středověkého města, pláží, starobylých chrámů a maltských vinic. Turisté sem přichází zejména v červnu, takže pokud se chcete vyhnout davu lidí a mít pláž jen sami pro sebe, vydejte se na dovolenou na Maltu už v květnu.

Monako

V Monaku se v květnu děje mnoho akcí, jako například Grand Prix. Zarezervujte si tedy letenky i ubytování včas, abyste získali pokoj v tom nejlevnějším hotelu, jako například Hotel de Paris nebo hotel Hermitage. Monako je centrem dění i pro gurmány, restaurace Elsa je jediná restaurace celo-organická restaurace na světě, která vlastní Michelinskou hvězdu – a všechny své suroviny získává do 60 kilometrů od Monaka. A pro ty, kteří nemají zájem trávit celý den ve slavných kasínech v Monte Carlu, je tu ještě spousta zábavy, od pronájmu luxusních vozů po prohlídku všech věcí od GraceKelly.

Sao Paulo, Brazílie

Zatímco země je známá svými plážemi a deštnými pralesy, Sao Paulo stojí v ohromném kontrastu s mohutnými mrakodrapy a energickou kulturní scénou. Nenechte si ujít fantastické Museu de Arte, moderní budovu, skvělé pouliční umění nebo architekturu Oscara Niemeye. Nezapomínejme také na místní kulturní zábavu, fotbal, na stadionu Pacaembo.