12 nejhezčích pláží Barbadosu

Barbados je světově proslulý svým kouzlem a pohostinností, stejně jako dechberoucí přírodní krásou – samozřejmě s nádhernými plážemi, díky kterým je tento ostrov rájem. Ale na Barbadosu je toho mnohem víc než jen opalování a pikniky se smaženými rybami. Barbados, nejvýchodnější národnost Karibiku, není chráněn před mořskými proudy jako jiné destinace v řetězci ostrovů, což vede k nejlepším vlnám východně od Fidži, to může být atraktivní zkušeným surfařům. Naštěstí zde existují i pláže, které mohou vyhovět také začátečníkům, stejně jako lidem, kteří chtějí pouze lenošit na pláži.

Batts Rock Beach, Saint Michael Parish

Batts Rock Beach je oblíbená pro šnorchlování a je v blízkosti všeho dění v Bajanu v Bridgetownu. Vlny jsou zde jemné, ideální pro začátečníky, kteří chtějí otestovat své dovednosti při krocení vln. Doporučujeme přihlásit se na lekci s Burkie’s Surf School. Poté si můžete pochutnat na koktejlu v módním venkovním plážovém baru La Cabane.

Pláž Paynes Bay, Saint James Parish

Vydejte se na širé moře s katamaránem při západu slunce hned z pobřeží pláže Paynes Bay ve farnosti Saint James. Písečné pobřeží nabízí krásný výhled na západ slunce a doporučujeme rezervovat si pokoj v mimořádně elegantním hotelu The House Barbados. Butikový hotel je legendární pro své prvotřídní služby na ostrově, doporučuje se využít program Beach Ambassador a maximalizovat svůj volný čas a potěšení při relaxaci u moře pod karibským sluncem.

Animal Flower Cave, Saint Lucy Parish

Barbados je víc než jen písečné pláže a Animal Flower Cave je dokonalým příkladem. Pobřeží shora vypadá jako dramatické irské útesy, kde se vlny řítí na skály ve spod. Nejvhodnější je koupit si lístek na prohlídku s průvodcem v ústí jeskyně. Zaplavete si v lagunách s výhledem na Atlantický oceán a můžete předstírat, že jste Rihanna, koneckonců zde tato rodačka z Bajanu natočila jedno ze svých hudebních videí.

Crane Beach, Saint Philip Parish

Crane Beach, dříve přístav, je považována za jednu z nejkrásnějších pláží, nejen na Barbadosu, ale i na celém světě. Doporučujeme využít toho, že jste se na tak nádherné místo dostali, a užít si místní vody na surfu naplno. Ale pokud se cítíte méně aktivní, pak neexistuje lepší způsob, jak strávit odpoledne než relaxací na překrásné bílé pláži.

Pláž Bottom Bay, Saint Philip Parish

Pozoruhodně krásná pláž Bottom Bay se nachází jižně od Crane Beach. Pobřeží je známé svými růžovými korálovými útesy, díky kterým je pláž ideální pro opalování a osvěžení se s tropickém výhledem na okolí. Turisté by měli být upozorněni, že surfování je zde poměrně náročné, takže by si měli naplánovat lekce surfování a výlety ke koupání raději jinde. Toto místo má ale i své silné atraktivní stránky, a to že můžete spatřit želvy přecházející přes písek a velryby v dálce chrlící vodu u pobřeží. 

Harrismith Beach, Saint Philip Parish

Harrismith Beach je pláž přístupná pro pěší a je jen kousek pěšky od písečného pobřeží pláže Bottom Bay. Toto idylické pobřeží je známé svou krásou, takže se tam vydejte brzy abyste se vyhnuli návalu davů, neboť je to nejvyhledávanější místo v této oblasti.

Pláž Archers Bay, Saint Lucy Parish

Turisté, kteří hledají trochu klidu a ticha, se budou radovat ze samoty na pláži Archers Bay. Izolovaná povaha této pláže znamená, že je pobřeží o něco užší a je zde opravdu prostor pouze pro několik málo návštěvníků najednou. Takže pro relaxační opalování na pláži se doporučuje si přivstat, abyste si zabrali své místo na celý den. Vzhledem k malé a klidné povaze této pláže není ve službě plavčík a návštěvníkům se doporučuje, aby při plavání v oceánu přihlíželi opatrnosti.

Pláž Silver Sands, Christ Church Parish

Pláž v Silver Sands ve farnosti Christ Church parish je tak krásná, jak název napovídá, i když na pláži Silver Sands je toho víc než jen malebné pobřeží. Podmínky pro windsurfing světové úrovně a kite-surfing  u pobřeží pláže Silver Sands jsou považovány za ideální pro obě aktivity.

Miami Beach, Christ Church Parish

Nenechte se zmást jménem: barbadoská verze Miami Beach je mnohem nenápadnější než její americká iterace na jižní Floridě. Tato destinace, známá také jako Enterprise Beach, je báječná pro sbírání mušlí. Na tuto pláž se dostanete po úzké silnici, která vede směrem k majáku South Point. Pláž se nachází na západní straně. Návštěvníci by se také měli podívat za prodejcem podávajícím rumový punč. Koneckonců, když jste na Barbadosu, pijte jako Bajanovi.

Pláž Oistins, Christ Church Parish

Pláž Oistins je kousek pěšky od Miami Beach. Páteční noc zde můžete strávit u Fish Fry s místními obyvateli. Chytněte rytmus, zatancujte si na pláži a užijte si místní atmosféru přímořských táboráků a živé hudby. Oistins je jednoduše tím konečným místem, kde můžete zakotvit na víkend na Barbadosu – jen nezapomeňte, než se připojíte k oslavám, sledovat západ slunce nad vodou.

Pláž Cattlewash, Saint Joseph Parish

Cattlewash Beach se může pochlubit členitým pobřežím, které ocení milovníci přírody i nároční ostrované, výhled je zde zcela velkolepý. Vzhledem k divočejším podmínkám této oblasti ostrova je však pláž ideální spíše pro opalování než pro plavce.

Pláž Bathsheba, Saint Joseph Parish

Pláž Bathsheba je nejlepší surfařskou pláží na Barbadosu a je domovem legendárního surfařského šampionátu, Soup Bowl, oblíbeného surfaři po celém světě. Říká se, že vody Bathsheba mají pro plavce povzbuzující vlastnosti a legenda říká, že manželka krále Davida, po které je pláž pojmenována, se kdysi koupala v těchto vodách. Toto pobřeží je také domovem Bath Beach, ideální pro cestovatele, kteří chtějí relaxovat v klidných vodách. Ať tak či onak, s plážemi, jako jsou tyto, nemůžete nic pokazit. Naopak, spíše tím získáte klid a odpočinek.