Výjimečné turistické místo. Lesní bar v jesenických horách

Hluboko v lesích jesenických hor se nachází výjimečné místo, které je skutečně škoda nenavštívit. Nazývá se Lesní bar, který je daleko od měst, vesnic a frekventovaného turismu. Sem vede cesta pouze na jízdním kole, nebo pěšky. Je vzdálen několik kilometrů od cesty, která je nejbližším místem od baru, kam jde dojet autem. Vedle baru teče mechem zarostlý potůček, ve kterém je vodní mlýnek a dřevěné strouhy, vyrobené ručně. Zde je vlastně všechno vyrobeno ručně. Ve studené vodě z potůčku se chladí pivo a další nápoje, které jsou milým zpestřením na turistických cestách. Je zde i možnost si uvařit čaj, kávu, ohřát, opéct či vyudit klobásy a podobné občerstvení dle aktuální nabídky. Před barem je ohniště se suchým dřívím, sekera a pomůcky k opékání. 

Pokud by o podobném místě někdo věděl, jistě by byl prvním, kdo mi něco takového může představit. 

Ceny

V baru se nachází tabulky s cenami veškeré nabídky. Zajímavé a výjimečné je to, že zde není číšník ani majitel. Veškeré služby, včetně placení si zařizuje každý turista sám. Je zde truhlička, do které při odchodu každý vhodí částku, kterou je povinný zaplatit za vše, co si vzal.  Zde se nekrade. To však neznamená, že bar nikdo nehlídá. Přesto zde nejsou skryté kamery ani podobné zabezpečení. Není zde elektrický proud, jen nádherná příroda uprostřed lesů.

Lokalita

Zmíněné výjimečné turistické místo se nachází v Jesenických horách, nedaleko vesnice Lipová-lázně, kam je možné přijet autem, vlakem i autobusem. Z horní lipové už je možné jít pouze na jízdním kole, nebo pěšky.  Cesta pěšky trvá přibližně 30-60 minut. Kolem cesty teče potůček, který je z jara obrostlý medvědím česnekem, který je možné trhat, případně si s ním zpestřit svačinku na turistické cestě. Okolo cesty je hezký les a zachovalá příroda, plná lesních zvířat a rostlin, včetně mechů, kapradin a podobných přírodních krás.

Detaily lesního baru

Jak jsem již zmínil, veškeré části baru jsou vyrobeny ručně a prostředí je kouzelné jako v pohádce. Jsou zde dřevěné lavice, posezení vyrobené z pařezů stromů a truhlice na vybavení baru jsou také ze dřeva. Víka truhlic připomínají klobouky hřibů a podobné tvary. Ty můžete při návštěvě prohlížet i obdivovat. Najdete zde také kamenný krb, udírnu a spousty dalších zajímavostí, které jsou přístupné s možností využití. Ohleduplní a poctiví lidé jsou zde s radostí vítáni. Často se stává, že zde můžete se svými drahými polovičkami, či přáteli a dětmi strávit příjemné chvíle plné romantiky, klidu a kouzel přírody. Obvykle je návštěva klidná, nikým nerušená a je možné, že zde strávíte i několik hodin naprosto sami v soukromí a překrásném lese.

A kudy se k baru dostat?

Možná bych správně neměl prozrazovat toto místní krásné tajemství, ale věřím že tuto možnost také oceníte a ohleduplně k přírodě se zachováte, bez kradení a podobných nepříjemností, kterými by mohly být krásné chvíle zkaženy místním lidem.