Turisty oblíbené Krkonoše nabízí plno zážitků

Léto se blíží, a vy stále nevíte kam byste vyrazili na dovolenou? Mám pro vás jasnou volbu! Určitě vyrazte do Krkonoš. I u nás v České republice najdete plno krásných a záhadných míst, které stojí za to navštívit. A my vám jich teď pár představíme.

Černohorský vodopád

Od Hospůdky na Formánkách v Janských Lázních se vydáte po žluté trase. Čeká vás klidná, 1,5 km dlouhá procházka lesem. Na konci stezky uvidíte krásný 4 m vodopád. Cesta je do mírného kopečku, ale určitě to zvládnou i ti nejmenší. 

Rozhledna Černá hora

Dalším krásným místem určitě potěším milovníky výšek. Jedná se o rozhlednu, kterou najdeme též v Janských Lázních na Černé hoře. Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 1289 m. Nemusíte však stoupat po „svých“, ale můžete vyzkoušet kabinkovou lanovku, která vás vyveze až na samotný vrchol. Nenaleznete tu jen rozhlednu. Nachází se zde i Černohorské rašeliniště, kde si po rovinatém terénu v přírodě odpočinete a naberete síly na sestup z hory. 

ZOO Dvůr Králové

Pokud jste milovníky zvířat, nesmíte vynechat návštěvu ZOO Dvůr Králové, která je známá především Safari. Nalezneme zde mnoho druhů živočichů. Při vstupu do areálu si musíte Safari uhradit zvlášť. Tímto úsekem můžete jet buď vlastním autem, safari autobusem či terénním autem. Kouzlo Safari spočívá v tom, že zvířata se zde pohybují volně. Nesmíte však na ně sahat a krmit je. Jedinými živočichy, kteří jsou přísně střeženi jsou lvi, aby nedošlo k nějakému vážnému zranění. Tento výlet se zaručeně bude líbit jak malým dětem, tak dospělým. O váš žaludek bude též postaráno. V areálu se nachází mnoho stánků z občerstvením a restaurace. 

Sněžka

Krkonoše se mohou pyšnit i nejvyšším českým vrcholem, a tím je Sněžka. Její nadmořská výška je 1 602 m. Máte dvě možnosti, jak se na vrchol hory vydat. Na samotný vrchol vede krásná kamenitá cesta, která je celá do kopce. Tudíž je celkem náročná. Nedoporučuje se pěší cesta lidem, kteří trpí onemocněním srdce, dýchacích cest či špatnou pohyblivostí. Proto můžete využít i kabinkovou lanovku, která vás vyveze s jedním přestupem až nahoru. Ten nádherný výhled za to opravdu stojí, pokud si tedy vyberete slunečné počasí.

Adršpašsko teplické skály

Adršpašsko teplické skály jsou největším skalním městem Střední Evropy. Některé skály jsou pojmenovány. Mezi nejznámější patří Starosta a Starostová, Džbán, Sloní náměstí, Milenci, Krakonošova lenoška a Homole cukru. Natáčela se zde i pohádka Třetí princ, kterou určitě znáte. Skalní město je jedno z nejnavštěvovanějších památek vůbec.

Některé místa jsou dostupná pouze po žebřících, například skalní jezírko, které je vysoce položeno a svezou vás zde na pramici. Pokud nejste fyzicky zdatní či máte nějaký úraz, nezoufejte, hned za vstupem můžete obdivovat azurové jezírko, kde jsou k zapůjčení i loďky. Na prohlídku se vyplatí vyrazit spíše ve všední den, abyste předešli dlouhým frontám u pokladen a lépe jste zaparkovali.

Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Naší poslední zastávkou bude Stezka korunami stromů, kterou naleznete v Janských Lázních. Poznáte zde lesy od kořenů, až po jejich korunu. Cestou se vám představí mnoho živočichů a rostlin v zábavných kvízech. Trasa je dlouhá 1500 m. Nazpět nemusíte chodit pěšky, ale můžete si zakoupit jízdu na klouzačce, která vás doveze až na samotný začátek.