Dotek slavné historie a notná dávka luxusu jen 25 km od Prahy

Za výjimečnými cestovatelskými zážitky nemusíte jezdit tisíce kilometrů. Česká republika nabízí mnoho míst, kde prožijete nevšední zážitky. Jedním z nejkrásnějších je okolí našeho nejznámějšího hradu. V jeho blízkosti ožívá slavná historie zahalena do roušky nejvyššího luxusu. Je to cestovatelská výzva, kterou se vyplatí využít.

Stvořeno pro romantiky

Když si uděláte výlet na náš nejslavnější hrad Karlštejn, v místě vás absolutně pohltí všudypřítomná romantická atmosféra. Možná vás na chvilku napadne, jak úžasné by asi bylo, když byste mohli na hradě strávit alespoň jednu noc. Jenže to je přísně zakázáno. Stačí ale sejít kousek do podhradí a nevšední zážitkový pobyt může začít. Na břehu klidné řeky Berounky, v těsné blízkosti splavu, stojí totiž Romantický hotel Mlýn Karlštejn.

Je zajímavostí, že budova starého mlýna, jehož přestavbou hotel vznikl, zde stála o téměř sto let dříve než samotný hrad. Hotel u  Karlštejna nabízí výjimečné ubytování, jeho cílem je nechat hostům prožít absolutní luxus a pohodlí. Pyšní se například unikátními pokoji The Best Room HER & HIS, které jsou zařízeny moderním designovým nábytkem, zdobí je křišťálová světla a jejich chloubou je prosklená koupelna s volně stojící vanou a dešťovou sprchou. Vše doplňuje výhled na Berounku, prostě romantika protkaná luxusem, která vás uchvátí.

Výhodněji s balíčky a ideální pro svatbu

Ubytování v hotelu Karlštejn je zážitkem i díky okolí, které tvoří 2 500 m2 velký ostrov s romantickým altánkem, grilem a party stanem. Zejména díky němu je hotel oblíbeným místem pro svatby, získal dokonce už třikrát titul svatební místo roku. Pokud zatoužíte po romantice, vyplatí se vám využít speciální nabídku: Relaxační nebo Romantický balíček. Oba zahrnují ubytování na jednu noc, v rámci Relaxačního si užijete i exkluzivní pronájem wellness centra s finskou saunou a vířivkou včetně láhve sektu na 1,5 hodiny, Romantický balíček zahrnuje večeři při svíčkách na terase nebo v restauraci či servírovanou snídani na pokoj. Hotel připravil ještě Rodinný balíček s návštěvou zooparku.

A jak si dny odpočinku ještě více užít? Podívejte se na atrakce v okolí Karlštejna a vyberte si tu nejlepší pro vás. Pokud byste rádi poznali okolí, doporučujeme výlet k lomům Amerika a ke Koněpruským jeskyním (více o nich zde).