Tipy na místa v ČR, kam vyrazit s dětmi v době koronaviru

Pokud vše dobře dopadne, budou od 8. června po koronavirové pandemii znovu otevřena ubytovací zařízení. A protože nebude s největší pravděpodobností možnost vycestovat do zahraničí, sepsali jsme pro vás tipy na místa v ČR, kam můžete v létě s dětmi vyrazit.

Tipy, kam vyrazit s dětmi v létě

Vybrali jsme pro vás pár míst, kam můžete vyrazit s dětmi v létě a kde se nebudete muset jako maminky nebo tatínkové na rodičovské dovolené obávat nedostatečného vybavení zařízení a neexistence aktivního vyžití pro vaše ratolesti.

Penzion a restaurace Zlatovláska v Jindřichově Hradci

Pokud patříte mezi turisty hotelového typu, bude se vám líbit penzion Zlatovláska, který nabízí ubytování:

 • se snídaní (příp. polopenzí, nebo plnou penzí),
 • ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky,
 • i rodinných apartmánech (až pro pět osob),
 • s vybavením pro děti (postýlky, jídelní židličky, nočníky, odrážedla, hračky).

Jsou-li vaše děti aktivní a rádi pobývají venku, jistě ocení místní trampolínu, nebo pískoviště a vy posezení, ze kterého na ně budete moci dohlédnout. Máte-li doma spíše umělecké duše, zaměstnanci penzionu pro ně připraví tvořivé malování k tématu Zlatovlásky, za které budou dostávat malé odměny.

Nedaleko pensionu Zlatovláska se nachází zámek Červená Lhota. Výlety si můžete udělat i do místních lesů a zpestřit je sběrem borůvek a malin. Najdete zde i možnosti ke koupání a další atrakce jako je lanové centrum Landštejn, Houbový park či Ráj skřítků v Jindřichově Hradci.

Penzion Pod Moníncem v Jetřichovicích

Pokud si chcete odpočinout od města a láká vás pobyt na samotě, ubytujte se v penzionu Pod Moníncem v Jetřichovicích ve středních Čechách, který byl oceněn certifikátem baby friendly. Ubytovat se můžete ve třech podkrovních apartmánech ve:

 • dvou čtyřlůžkových pokojích,
 • jednom dvouložnicovém šestilůžkovém s balkonem.

Apartmány disponují vlastní kuchyňkou, koupelnou a WC.

Penzion nabízí také ubytování ve:

 • třech třílůžkových pokojích,
 • jednom dvoulůžkovém.

Pokoje mají vlastní koupelnu, toaletu a společnou kuchyňku (příp. samostatný kuchyňský kout). Výhodou tohoto ubytovacího zařízení je flexibilita – můžete si půjčit pět dětských postýlek a tři přistýlky. Penzion poskytuje domácí stravu formou polopenze, která je přizpůsobena rodinám s dětmi.

Kromě základního vybavení penzion disponuje:

 • dětskými židličkami,
 • sedátky na wc,
 • koutkem,
 • dětským domečkem,
 • možností vstupu s kočárkem.

Na Monínci se vy ani vaše děti nudit nebudou. Můžete zde jen tak posedět u táborového ohně, zahrát si ping pong, využít lezecké stěny, zastřešeného vyhřívaného bazénu nebo zregenerovat tělo ve finské sauně či ve vířivce. Děti se odreagují v herně, na skluzavce či tobogánu, napískovišti, houpačce, trampolíně nebo při ruských kuželkách.

V blízkosti penzionu můžete navštívit lanový park, zahrát si golf, projet se na koních nebo využít cyklotras. Ubytovací zařízení vám vypůjčí i sportovní potřeby.

Chaty Oaza v Trojanovicích

Toužíte po blízkém kontaktu s přírodou a jednoduchosti? Vyrazte s dětmi do Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm a ubytujte se v jedné z kompletně vybavených srubových chat. Chaty disponují:

 • čtyřmi až osmi lůžky,
 • vlastními kuchyněmi,
 • sociálním zařízením,
 • vstupem s kočárkem,
 • ochranou schodiště proti pádu.

V okolí chat jsou rozmístěny houpačky, skluzavky, pískoviště nebo prolézačky.  Můžete si zde zahrát stolní tenis, šipky, ruské kuželky, nebo si zaplavat ve venkovních bazénech či relaxovat ve vířivce.

Až vás chatový areál omrzí, navštivte hrad Hukvald, lanové centrum Tarzánie nebo Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm.

Penzion Slunečno v Kamenicích

Plánujete-li letní dovolenou v Českém ráji, vyrazte s dětmi do Kamenic a ubytujte se v rodinném penzionu Slunečno, který disponuje deseti novými pokoji, kuchyňkami a vybavením pro rodiny s dětmi (postýlky, židličky, hračky). V penzionu je možný vstup s kočárkem. Za příplatek dostanete snídani nebo polopenzi.

Uvnitř si můžete zahrát kulečník, šipky nebo stolní tenis. Děti využijí místní hřiště. Starší si zde mohou zahrát street ball, zaplavat ve zcela novém venkovním bazénu nebo zajít do sauny. Personál vám vypůjčí i segwaye a koloběžky.

A na jaké zajímavosti v okolí se můžete těšit? Navštivte zábavní park pro děti Šťastná země, zámek Sychrov, zříceninu hradu Trosky nebo skalní města v Prachově a na Hrubé Skále.

Tip: Chcete si v páru užít několik dní dovolené bez dětí? Přihlaste je na letní intenzivní jazykový kurz!

Zdroj: cestujsdetmi.cz