Silvi – italský odpočinkový ráj

Italské letovisko Silvi na pobřeží Jaderského moře láká každoročně tisíce návštěvníků. Nabízí možnost odpočinku a pohody na písčitých plážích, výlety za historickými památkami, procházky po přímořských promenádách i sportovní vyžití či gastronomické zážitky.

Letovisko Silvi

Obec Silvi leží v italské provincii Teramo asi 20 kilometrů severně od přístavního města Pescara. Nachází se v regionu Abruzzo ve střední Itálii. Silvi Marina je menší přímořský resort u Jaderského moře, část blíže k horám se nazývá Silvi Paese.

Název města je pravděpodobně odvozen od latinského „silva“, což v překladu znamená les. V okolí se totiž nachází nádherné borovicové háje. Z městečka se nabízí výhledy na horské pohoří Gran Sasso s nejvyšší horou Corno Grande.

Tipy na výlety v okolí

Città Sant d´Angelo

Starobylá malebná vesnička Sant d´Angelo leží na úpatí hor a díky tomu nabízí krásné výhledy na okolní údolí. Najdete tu typické úzké uličky lemované starými domky, hospůdky a kavárničky. Milovníky historických staveb potěší kostel San Michele se zvonicí či kostely Santa Chiara a San Francesco.

Teramo

Teramo leží asi 50 kilometrů od Silvi Marina a je okresním městem této oblasti. Najdete zde mimo jiné římské památky, středověké stavby, kostely a katedrály. Dostanete se sem ze Silvi i levným přímým vlakem.

Atri

Město Atri je plné starých cihlových i kamenných domků a kostelů s klasickou abruzzskou architekturou.

Abruzzský národní park

V této chráněné rezervaci, která dříve bývala královským loveckým revírem, žije asi 40 druhů savců, medvěd hnědý, vlk apeninský a řada dalších živočišných druhů. Park má rozlohu rozloze cca 600 km2.

Pokud nevyhledáváte povalování na pláži, ale ani nejste milovníkem návštěv historických památek, můžete se zde čile věnovat sportu. Mezi oblíbené sportovní aktivity zde patří plážový volejbal, windsurfing, tenis či golf. Najdete tu také půjčovny kol, vodních skútrů, lodí a šlapadel.