Podzim nám pomalu, ale jistě klepe na dveře. Těm, kteří ještě chtějí užít tepla a koupání, nezbývá, než za sluncem odletět do teplých krajin. Výhodou brzkého podzimu je skutečnost, že člověk nemusí za teplem cestovat až přes půl zeměkoule. Sluníčko lze snadno dohnat v severní Africe nebo na Blízkém Východě.
Nic nebrání tomu sbalit kufr, plavky a sluneční brýle a vyrazit za hranice všedních dnů. Až vás přestane bavit lenošit na pláži, můžete přejít na aktivní činnosti. Obě destinace velmi přejí aktivnímu potápění. Podmořský život je mnohdy pestřejší, než ten suchozemský.
Nebagatelizujte rizika
Abyste se mohli spustit pod vodní hladinu zcela bez omezení, je třeba znát veškeré technikálie ponoru a mít vyřízené pojištění na potápění v zahraničí. Jistě se shodneme, že potápění je náročnějším sportem, který není vhodný pro každého. Proto se z hlediska hodnocení rizik řadí k náročnějším pojistným událostem, za které je třeba připlatit.
Pojistěte se na cesty
Připojištění na potápění do 40 metrů hloubky znamená přirážku 100% oproti základní sazbě. Pro lidi, kteří chtějí žít naplno a zažít adrenalin bez omezení, je pojistka adrenalinových, neboli rizikových sportů, základním předpokladem, jak vše přežít v klidu a ve zdraví. Odpovědnost musí být vždy na prvním místě, protože pravděpodobnost, že se něco přihodí, je při extrémním zatížení mnohem větší.
Vedle potápění se příplatek týká rovněž plážových sportů, jako jsou surfování, rafting, kanoistika nebo flyboarding. Týdenní pojištění, které zahrnuje léčebné výlohy a asistenční služby + pojištění občanské odpovědnosti až do výše 10 miliónů korun, vyjde dospělého člověka na necelých šest stovek. To už stojí za pořádnou porci jistoty, nemyslíte?