Nejlepší místa, kam vycestovat v březnu

Březen je období, kdy zima ztrácí na své moci a většina země konečně zaznamenává známky teplého počasí. Pokud však budete svou dovolenou plánovat až na léto, dostanete se ve většině destinací do vrcholné turistické sezóny. Místo toho vyhledejte místa, do kterých můžete vyrazit hned – ideální kombinace teplejšího počasí a žádných davů. Pokud hledáte rychlou dovolenou, existuje mnoho zajímavých míst v New Orleans, New Yorku nebo Washingtonu. Všechna tři města mají specifické březnové slavnosti se spoustou výjimečného jídla, otevírají se nové hotely a kvetou třešňové květy.

Milovníci vína by měli zamířit do Portugalska, kde teče řeka Douro a všude okolo vás je vinice, kterou můžete mít prakticky jen pro sebe. V Reykjavíku sice ve vzduchu cítíte jaro, ale všude kolem vás je ještě spousta sněhu.

Pro hodně vzdálenější výlet se vydejte do Buenos Aires, nejlevnějšího místa, kam nyní můžete cestovat, a kde najdete neuvěřitelné slevy. Chcete se vyhnout typickým prázdninovým destinacím bez ohledu na to, kam cestujete? Existuje spousta míst, která patří jak k teplým, tak k levným destinacím. Na co tedy čekáte?

 1. Hangzhou, Čína

Toto jarní útočiště je volbou mnoha Číňanů a návštěvníků z jiných částí světa, které se teprve na trhu cestovního ruchu zachytává. Navštivte bývalý Útěk umělců (městské jezero WestLake, památka UNESCO, bylo a stále je inspirací stojící za nesčetnými básněmi a malbami) na začátku března, kdy je počasí teplé, ale jarní turisté ještě nedorazili. Mírně později v tomto měsíci můžete zachytit květiny broskvoně v rozkvětu.

 1. New Orleans, Louisiana

Únorový festival MardiGras je sice u konce, ale to neznamená, že město samo o sobě nestojí za to navštívit. Zůstaňte v relativně novém Hotelu Ace nebo v moderním hotelu Pontchartrain. Vzhledem k tomu, že v tomto městě byla objevena moderní koktejlová kultura (takže spousta koktejlů na každém rohu), tudíž není překvapením, že barová scéna je zde fantastická. Ideálním místem pro regeneraci je pekařství Will Jean, restaurace soustředící se na chléb, která podává snídani po celý den a k nim neuvěřitelné sladkosti.

 1. Údolí Douro, Portugalsko

Tato oblast, která se pyšní prvním označením oficiálního vína na světě, má vlastní mikroklima, což vysvětluje, proč jsou hrozny tak nádherné. Jaro přichází do Údolí Douro brzy a v březnu je možnost vidět krásné bílé a růžové mraky, zejména v kopcích. Hotel SixSenses je zaměřený hlavně na lázeňství, kde víno proniká do všech aspektů vašeho pobytu. Pokud dáváte přednost prozkoumávání, skočte na jednu z lodí Viking Douro, postavené speciálně na proplouvání po těchto vodách.

 1. Tanzanie

Většina lidí si neuvědomuje, že Tanzanie je prakticky celoroční destinací. Můžete zde v březnu pozorovat divokou zvěř nebo navštívit krátery Serengeti a Ngorongoro, počasí je celkem optimální a také klesá vlhkost, protože období dešťů nezačne dříve, než v dubnu.  Na konci loňského roku Tanzanie otevřela nový SanctuaryRetreatsKichakaniSerengeti Camp (v českém překladu Svatyně Soukromí KichakaniSerengeti Camp), který nabízí luxusní stany navržené tak, aby turisté mohli sledovat migraci divoké zvěře, zeber apod.  Bez ohledu na to, kam jdete, maximalizujte bezpečnost pozorování zvěře tím, že Vás bude doprovázet specializovaný průvodce.

 1. Washington, D. C.

Hlavní město je jedním z významných cílů díky své historii a politice. Nyní se zde usadila významná sídla vynikajících restaurací z různých koutů světa, která stojí za návštěvu. Ale proč je vůbec Washington na našem seznamu? Protože květy japonské třešně rozkvétají, a tím začíná 20. března festival CherryBlossom (v českém překladu Třešňový květ).

 1. Sydney, Austrálie

Jedním z nejlepších časů, kdy navštívit toto vzkvétající město (aniž byste se museli vyhýbat davu lidí), je měsíc březen. Pro Američany je výhodou stejná měna, pro nás alespoň široká škála luxusních hotelů, jako je Chippendale, nebo restaurace JasonAtherton a ClaytonWells.

 1. New York City, USA

Březen je jedním ze šťastných měsíců v New Yorku, protože je příjemné počasí, ale davy lidí sem ještě nevstoupily. Výhodou je otevření nových hotelů, jako je hotel Freehand New York v parku Gramercy, který má střešní restauraci navrženou tak, aby se při vhodném počasí mohla otevřít, nebo podkrovní restauraci Pod Times Square v Hell’sKitchen.

 1. Reykjavík, Island

Sice může být oficiálně jaro, ale na Islandu to stále vypadá jako zima. V březnu se dny a noci začínají vyvažovat, takže je zde více hodin denního světla pro objevování přírodních zajímavostí, ale máte také spoustu času na pozorování polární záře (které v průměru trvají do dubna). Neodjíždějte, aniž byste navštívili Modrou lagunu nebo nádherné černé písečné pláže u Víka na jižním pobřeží.

 1. Buenos Aires, Argentina

Během tohoto roku vás může potkat mírné podzimní počasí, které je ideální pro procházky a prozkoumání rušného města. Je to také fantastické místo, kde si můžete koupit suvenýry a také jíst steaky. A nejlepší část na tom všem? Pro měsíc březen je to to nejlevnější místo na cestování, protože je zde levné ubytování!

 1. Playa del Carmen, Mexiko

Přijeďte sem na začátku měsíce, než se sem nahrnou davy lidí na jarní prázdniny, a budete mít pro sebe nádhernou část riviéry Maya. Playa Del Carmen je jednou z nejoblíbenějších destinací pro velké skupinové výlety díky množství nabídek all-inclusive. A samozřejmě je zde počasí dokonalé po celý rok. Navíc jste jen kousek od ruin Tulum a překvapivě vzrušujícími restauracemi ve městě Cancun.

 1. Andalusie, Španělsko

Tato jižní oblast Španělska je proslavená převážně pro svůj festival Semana Santa (v českém překladu Svatý týden), který se slaví těsně před Velikonocemi. Oslava se koná v březnu, a to za doprovodu největších pouličních večírků a okouzlujících průvodu v Seville a Malaze. Je to také jedno z cenově nejvýhodnějších a nejlevnějších měst v Evropě, které má spoustu vynikajících nabídek. Vyzkoušejte butikový hotel Casadel Poeta v Seville, nebo Hotel Alonso XIII., který se nachází přímo v historické čtvrti Santa Cruz.

 1. Scottsdale, Arizona

Největším lákadlem města je v tomto období Jarní trénink, kde se shromažďuje 15 hlavních ligových baseballových týmů ze Scottsdale a okolních oblastí, aby hrály proti sobě, než jim oficiálně začne sezóna pravých utkání. Město také nabízí ideální místa pro pěší túry, takže zde rozhodně nudou trpět nebudete, i když nefandíte baseballu. V případě nouze navštivte Festival výtvarného umění, který trvá do 25. března.