15 nejzajímavějších míst, kam cestovat v únoru

Nejkratší měsíc v roce nenabízí pro cestovatele moc příležitostí, je však ideálním měsícem pro plánování výletů. Prázdninový spěch je totiž ještě daleko před námi a spolu s ním i léto. Únor je také jednou z nejlepších příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí hodně ušetřit a nechtějí se zdržovat v davu lidí.

Pro turisty, kteří se stále regenerují z roku 2017 plného stresu, by bylo vhodné strávit chladný únor sluněním na pláži v Karibiku, nebo prozkoumáváním hor v Coloradu. Turisté zaměřující se na poznávání odlišných kultur se mohou jet podívat do sicilských ovocných sadů, které jsou touto dobou obklopeny pomeranči a citrony.

Pokud se zaměřujete na nezapomenutelné památky, jako je například deštný prales v Tasmánii nebo letovisko na vrcholku hor v Ománu, je tato sezóna mírné zimy naprosto perfektní.

Pro celou jižní polokouli únor znamená jaro. Pro destinace, jako je Honolulu nebo severní Utah, tento měsíc nabízí něco jedinečného, ať se už jedná o nádherné vlny o výšce téměř 10 metrů nebo méně lidí na populárních památkách.

Ať už je váš styl v cestování cokoliv, zvažte těchto 15 destinací, abyste se uvolnili a zbavili se stresu z loňského roku. Slibujeme, že najdete dobrodružství, kulturu a hlavně spoustu důvodů na to, aby se únor stal vaším největším cestovním měsícem.

 1. Honolulu, Havaj

Jste unavení z klidných pláží a maličkými vlnami? Únor je velká vlnová sezóna v Oahu a odvážní se zde shromažďují kolem severního pobřeží na zachycení téměř 10 metrové vlny (tento druh surfování byste měli nejspíš nechat na profesionálech). Zatímco toto pobřeží nabízí skvělé podmínky na fotografování, další turisté, kteří jsou více praktičtí, se mohou vydat na pozorování velryb k jižnímu moři v Oahu – během měsíce února můžete pravděpodobně zahlédnout majestátního keporkaka, který do těchto teplých havajských vod migruje za účelem páření.

 1. Město Singapur, Singapur

Kromě monzunové sezóny v Singapuru také únor znamená začátek cestovní sezóny. Hotely mají v tomto období tendenci zlevňovat. Singapur je domovem jedné z největších čínských novoročních slavností na světě, které začínají 16. února ulicemi lemovaných lampiony, pestrobarevným průvodem a také výzvou vyzkoušet všechny místní sezónní pochoutky na trzích. Zjednodušeně – budete mít pořád hlad.

 1. Tasmánie, Austrálie

Únor znamená v Austrálii léto a vzdálený ostrov Tasmánie se může pochlubit různorodou a neuvěřitelně krásnou krajinou. Kromě ní se zde také nachází například Down Under, který má drsné pláže, farmářskou půdu a nedotčené deštné pralesy. Můžete své cesty trávit sledováním 600 000 akrů dlouhé pobřeží, které je obklopeno tasmánskými čerty a wallaby, což je menší poddruh klokana.

 1. Omán

Letenky do Ománu jsou často levnější než výlet do Paříže, a to i přes to, že je dvakrát tolik kilometrů. Pokud jde o podnebí, únor nabízí mírné středomořské klima. Vydejte se do mystického přístavního města Muscat, které se nachází v Ománském hlavním městě obklopeným přes 500 let starými portugalskými pevnostmi. Ve městě je také královská opera a mešita s impozantní kupolí o výšce 164 metrů. Chcete-li se ponořit hlouběji do mimořádné krajinné scenérie, jděte dvě hodiny na západ od Muscatu, abyste se dostali do Džebel Achdar (česky Železná hora), což je nejen nejvyšší bod Ománu, ale i celé východní Arábie.

 1. Los Cabos, Mexiko

Když k Američanům dorazí první sníh, začnou hledat a utíkat do teplých destinací více na jih, které většinou končí v San José delCabo. Útulné pobřežní město s koloniálními budovami a desítkami uměleckých galerií, spoustou obchodů, restaurací a barů, ve kterých se Vám určitě bude líbit, obzvláště v luxusním podniku Vidanta Los Cabos, který v této sezóně otevírá klub s tématikou džungle, koktejlový bar a dvě nové restaurace. Kdo říká, že zábava končí, až slunce zapadne?

 1. Beaver Creek (česky Bobří zátoka), Colorado

Pokud patříte mezi ty, kteří na lyžích ještě nestáli, nebo pokud se moc nezajímáte o sport, máte možnost navštívit Bobří zátoku v Coloradu. Menší a odlehlejší než hlavní lyžařské středisko Vail. Toto horské městečko se totiž zaměřuje na nesportovní aktivity. Například hotel TheRitz-CarltonBachelorGulch nabízí hostům obdivovat sníh zevnitř hotelu, například vyzkoušením bahenních masek v lázních nebo posedět u 8-chodové večeře v originálním srubu z roku 1900. V noci si hosté mohou objednat prohlídku s průvodcem, který bude popisovat souhvězdí. Mléčná dráha bude vypadat v pozadí bíle zasněžených hor úžasně.

 1. Antigua a Barbuda, Havajské ostrovy

Je více než snadné se do těchto států dostat – korálový ostrov, který leží blízko středu havajských ostrovů. Z Ameriky existují i přímé lety. Jsou zde perfektní resorty, jako je St. James Club, TheVerandah Resort and Spa nebo PineappleBeach Club. Tyto hotely nabízejí službu nazvanou „Winter StormProtection“, což v češtině znamená „Ochrana proti sněhovým bouřím“, která automaticky umožňuje cestujícím prodloužit svůj pobyt v hotelu o počet nocí, které zmeškaly z důvodu zpoždění letu kvůli nepříznivému počasí, což by od nás, z České republiky, mohlo být velkou výhodou.

 1. Sicílie, Itálie

Sicílie je známá díky svým pomerančům a citronům, a pokud sem přicestujete právě v únoru, budete svědky rozkvětu tohoto ovoce. Zatímco v Sicílii sněží málokdy, teploty se však mohou pohybovat okolo bodu mrazu – to však nemůže zastavit turisty, pokud stráví čas například v luxusních soukromých vilách, hotelích u golfových hřišť šampionátu, nebo v rozlehlých lázních v rezortu Verdura, které se nachází mezi olivovými háji a zelenými kopci. Mezitím se na ostrově konají slavnosti, a to festival AlmondBlossom nebo karneval Sciacca, který byl uznán jako nejstarší festival na Sicílii.

 1. KeyWest, Florida

V KeyWest je všechno o vodě a únor nabízí perfektní rovnováhu jasné oblohy, klidného moře a slunečních paprsků. Tato destinace byla také oblíbeným úkrytem spisovatele Ernesta Hemingwaye. V dnešní době cestovní kanceláře a hotely pobízejí turisty k prozkoumávání nádherných mořských ekosystémů, které obklopují ostrovy. V hotelu OceansEdge Resort, na Stock Islandu, se turisté mohou potápět přímo s delfíny či mořskými želvami, a to díky rozsáhlému seznamu vodních aktivit, od řádění na kajaku či paddleboardu, až po potápění a jízdě na vodních lyžích.

 1. Newport, Rhode Island

Pobřežní město Newport je známé svými památkami na zlatý věk a venkovními hudebními vystoupeními. Je ideální pro pobyty v chladném počasí, zejména v polovině února, a to proto, že město pořádá festivaly s živými koncerty, plážové polo nebo dokonce kulinářské soutěže. Až skončíte s prohlídkou, usaďte se u ohně v GraceVanderbiltu se svařeným vínem nebo s s’more, což je tradiční campingová sušenka s rozteklým marschmallow a čokoládou navrchu.

 1. Salt Lake City, Utah

Zatímco v létě je turistická sezóna v Salt Lake City na vrcholu, zima v tomto městě je příjemně uvolněná. Sportovně zaměření turisté si zamilují přístupné a hojné příležitosti na lyžování, stejně jako v Olympijském parku Utah, kde můžete zahlédnout slavné olympioniky, jako je Ted Ligety nebo Sarah Hendrickson, cvičit na svazích. Návštěvníci mohou v únoru vyrazit do středu města na kluziště, kde si můžete zajít na horký punč.

 1. Kypr

Vždy se vyplatí zkoumat novou část Středozemního moře – rozsáhlý, sluncem zalitý region, který zahrnuje 10 zemí. V polovině zimy je nejlépe na Kypru. Je vybaven nádhernými plážemi a 1000 let starým hradem vytesaným do skály. Na Kypru je slunečných 320 dní z celého roku. Pro turisty, kteří trpí na nedostatek vitamínu D, je tu Zlatá pláž. Nedotknutý ráj se širokými, písečnými dunami a žádný dav.

 1. Harbin, Čína

Pokud se zajímáte o zimní festivaly s určitou tématikou, nikdo ještě nenastavil laťku vysoko jako HarbinIce Festival. Tradice řezání do ledu se táhne už od dynastie Qing, kdy rybáři vytahovali led z řeky Songhua, aby si mohli vyřezat lucerny. Každou zimu vytvářejí místní umělci složité „zamrzlé město“, jehož budovy jsou vysoké a osvětlené v různých barvách. Akce dokonce povzbudila i specializované výlety, které jsou doplněny o sáňkování, hraní ledního hokeje a minigolfu v tomto městě.

 1. New Orleans, Louisiana

V letošním roce slaví New Orleans 300. výročí založení města, a proto se zde bude bujaře slavit festival MardiGras, které začínají na svátek Tří králů a končí den před Popeleční středou. Název pochází z francouzštiny a v doslovném překladu znamená „tučné úterý“. Vedle průvodu (13. února) se zde bude konat řada akcí, včetně čínské opery a baletního vystoupení mezinárodní skupiny čítající 50 tanečníků. Zatímco jste ve městě, nezapomeňte se podívat na hotel NOPSI, nový butikový hotel, který se nachází nedaleko francouzské čtvrti s vlastním střešním bazénem.

 1. Manhattan Beach, Kalifornie

Mírně na jih od Santa Moniky Vás čeká ještě více uvolněná atmosféra na Manhattan Beach. Jsou zde postaveny rozsáhlé cyklostezky na nábřeží, které jsou oblíbeným únikem místních obyvatel a návštěvníků v méně aktivních zimních měsících. V této sezóně je vhodný hotel Westdrift, nový luxusní hotel se surfařskými pokoji a devítijamkovým golfovým hřištěm, které dodá milovníkům slunce ještě větší důvod, proč do tohoto pobřežního ráje jet.