Pohádkové město – Gent

Město Gent se nachází v Belgii kousek od hlavního města Bruselu. Jedná se o univerzitní a přístavní město, které rádi navštěvují turisté. Nachází se zde vodní kanály, spousta muzeí a zachovalé středověké stavby, které lákají návštěvníky a dodávají městu pohádkovou atmosféru.

První osídlení v době kamenné a železné

Historie Gentu sahá již do doby kamenné a železné, kdy bylo město poprvé osídleno. Na začátku letopočtu bylo pod nadvládou Římanů, ale v 5. století se ho zmocnili Frankové. V 7. století zde bylo šířeno křesťanství a město se hojně rozvíjelo. Poté do Gentu vtrhli Vikingové, kteří jej kompletně zničili.

Dále se ujali vlády flanderská hrabata a město se v 11. století stalo důležitým obchodním centrem. Ve 14. století bylo pod nadvládou Burgundů, kdy nadále ekonomicky vzkvétalo. Během první a druhé světové války byly některé části města bombardovány. Gent je zkrátka město s rozsáhlou historií, která k jeho návštěvě patří.

Tři gentské věže, středověké centrum a mnohem víc

V Gentu se nachází spousta památek a jedny z nejvýznamnějších jsou Tři gentské věže. První z nich nese název Katedrála sv. Bavona. Tato katedrála byla postavena v 10. století a jedná se převážně o gotickou stavbu, ale obsahuje i barokní výzdobu. Další památkou patřící mezi tři věže je Zvonice Belfort. Ta byla postavena roku 1313 a nyní slouží jako symbol samostatnosti a nezávislosti města. Třetí a také poslední ze tří věží je Kostel sv. Mikuláše, který byl postaven v gotickém stylu. V současné době tato stavba prochází rekonstrukcí, protože byla ohrožena její stabilita.

Tři věže se nachází v centru Gentu a tvoří tak důležitou součást zachovalého středověkého centra. Mezi další významné stavby náležící městu patří tamější radnicehrad Gravensteen nebo nábřeží Graslei, které zdobí staré cechovní domy.

Poklidný výlet na lodi

Při návštěvě Gentu se rozhodně vyplatí vyrazit na plavbu lodí. Nejenže se jedná o krásný a uklidňující výlet, ale lze tak skvěle poznat město. Z lodi lze spatřit většinu významných pamětihodností města a na palubě se nachází průvodce, který zábavnou formou návštěvníkům o Gentu vypráví. Pokud se tedy chcete o Gentu opravdu něco dozvědět a zároveň toužíte po jedinečném zážitku, plavba lodí tyto podmínky splňuje.

V Belgii se nachází spousta krásných měst a Gent patří k těm nejkrásnějším. Výlet do tohoto města opravdu nemůže nikoho zklamat.