Nejlepší místa pro cestování v červnu

Tento měsíc je plný oslav, zejména konce školního roku. Mladí i staří vyráží do svých cílových destinací tou nejvyšší rychlostí a hledají ty nejlepší místa, kde strávit tak dlouho očekávanou letní dovolenou. Možná za to může teplo, slunce, nebo taky skutečnost, že piknik v parku je ideálním občerstvením, ale léto je prostě romantické. V červnu mají Benátky neuvěřitelný půvab – gondola projíždí třpytivými kanály, odpolední přestávky na kávu na ulicích. Ale nejenom na jihu najdete kouzelná místa.

Ve Stockholmu, nebo také chcete-li „severních Benátek“, se místní obyvatelé probouzí při pohledu na rozkvetlé koruny stromů. Jenom proto, že je červen považován za nejlepší období roku pro návštěvu mnoha destinací, neznamená to, že nad tím nemůžete vyzrát. Časté bouřky a vlhkost udržují spoustu potencionálních návštěvníků mimo místa jako je Kuba, Bangkok, ale pro ty, kteří chtějí být ekonomičtí, tu mají přichystané levnější ubytování a malé davy lidí. Totéž platí například pro Peking, jedno z nejlevnějších míst, kam v tomto měsíci cestovat. Ať už hledáte slunce (a s tím také davy lidí), nebo se snažíte uniknout, pokračujte ve čtení.

Stockholm, Švédsko

Stylové švédské město má dar, který přitahuje mnoho cestujících, a to zejména ženy. Dlážděné ulice Starého Města s restauracemi, kavárnami, obchody a dokonce i zámkem poskytnou hodiny nekonečného dobrodružství. Jeho moderní čtvrť projedete lehce metrem. A pokud se zastavíte v místní restauraci, nezapomeňte ochutnat švédské masové kuličky!

Bangkok, Thajsko

Odhaduje se, že každoročně navštíví Bangkok přes 45 milionů lidí, což z něj činí jedno z nejoblíbenějších a nejrušnějších měst světa. Jeho typické monzunové období se táhne od května do listopadu, a ti, kteří se snaží vyhnout největšímu davu lidí, by udělali největší chybu v životě, kdyby Bangkok navštívili právě v červnu. Počasí by mohlo být nepředvídatelné, ale existuje mnoho věcí, které vám pomohou zůstat v suchu, jako například navštívit asijskou restauraci, lázně specializující se na aromaterapii či navštívit noční život ve městě.

Bordeaux, Francie

Horké letní dny prostě vyžadují skleničku (nebo dvě, nebo deset?) osvěžujícího vína. Proč tedy nevyrazit přímo ke zdroji? Bordeaux je v červnu nádherně slunečno a většina zámeckých vinic je otevřena pro ochutnávky. V letošním roce rozhodně vítězí La Cité du Vin na břehu řeky Garonne, muzeum vín, které si zaslouží zmínku. Zastavte se u interaktivních exponátů o vinařství v Bordeaux, nebo vyrazte na regionální degustaci do barů.

Záhřeb, Chorvatsko

Červen je vrcholnou sezónou pro Jadran, kde se návštěvníci dostanou k pobřeží k okouzlující plavbě po moři, plavání a opalování. Vyberte si v tomto měsíci v Chorvatsku místo, kdy jsou dny teplé a dlouhé, ale hotely ještě nemají plnou kapacitu. Ostrovy podél pobřeží jsou přímo snovou destinací, které nejlépe prozkoumáte s jachtou a vlastním tempem, ale Záhřeb, hlavní město a srdce chorvatské kultury, je nyní místem, kde se nachází mnoho muzeí, stylových restaurací, obchůdků, a také „Design Districk Zagreb“, což jsou umělecké galerie. A fakt, že v roce 2016 Chorvatsko rozšířilo kapacitu letiště o více než dvojnásobek, mluví za vše.

Benátky, Itálie

Každý má jiný názor, kdy je ten nejlepší čas navštívit Benátky, někteří milují mystické světlo a jemný větřík, který přichází s jarem, zatímco jiní dávají přednost klidným kanálům během zimních prázdnin. V červnu je podle nás to nejlepší období, protože je příjemný vzduch a krásné počasí, avšak to láká mnoho davů turistů. Den strávený prohlídkou památek, lenošení na střeše hotelu s výhledem na město a lenošení u bazénu je přesně to, co potřebujete k úplně relaxaci.

Londýn, Anglie

Londýn pořád vzkvétá. Hlavní město Anglie je také jako korunovační klenot, který je ve své minulosti zakořeněn pevně jako ve své budoucnosti, stačí se podívat na jeho třpytivé, nezaměnitelné panorama, které se stále mění s rozmary dnešní architektury. Evoluce se dokonce dostala do Tate Modern, jednoho z nejnavštěvovanějších muzeí na světě, které se v červnu znovu otevře po renovaci v přepočtu přes 7.5 miliardy korun českých, muzeu se díky přestavbě zvětšil prostor téměř o 60 %. Muzeum spolu s jeho novou podobou představí také novou expozici. Londýn přiláká fanoušky Harryho Pottera nebo také fanoušky královské rodiny.