Je na čase vybrat si dovolenou!

Cesta letadlem se týká jen byznysmenů a těch, kteří se někam daleko stěhují. Tak to už dávno neplatí. Letadlo je stále častějším prostředkem, který nás přepraví za odpočinkem. A je jedno, zda cílem naší cesty je poměrně blízké Chorvatsko, nebo třeba Singapur. A co cesta za klokany?

Teď je zima, až praští a počasí přeje lyžařům, ale je také na čase popřemýšlet o dovolené v teplých krajích. Pohled na obrázky pláže zalité sluncem, vlnící se moře, plachetnice a pláže nás zahřeje a láká k odpočinku. Dopřejte si ho a naplánujte si svou další dovolenou.

Nemáte rádi dlouhé cesty?

Vyrazte se odpočinkem do Chorvatska, Maďarska nebo Bulharska. Cesta netrvá moc dlouho a kosti si zde na pláži brzy také ohřejete. I když se může zdát, že přepravit se sem letadlem je zbytečný luxus, není tomu tak. Let trvá jen krátce, ušetří vám čas i nervy, které byste po cestě autem minimálně jednou ztratily.

Už dávno neplatí, že cesta autem je jediným možným řešením. Hlavně na začátku prázdnin jsou silnice zacpané a řidičům lehce tečou nervy. Nemluvě o tom, že pokud se vám auto náhodou porouchá, pomoci se jen tak nedočkáte.

Na cestě za klasikou

Rhodos

Čtvrtý největší ostrov v Řecku. Ostrov dlouhých zlatých pláží, ale i zelených kopců a údolí. Vydejte se na plavbu po okolních ostrovech, navštivte Palác Velmistrů i letovisko Faliraki. Nezapomeňte ani na údolí Motýlů. Takovou podívanou jste ještě nezažili.

Tenerife

Největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Najdete zde dvě mezinárodní letiště a také dva přístavy, jimiž je ostrov spojen s okolním světem.

Těšit se můžete na písečné pláže s vulkanickým černým pískem, usměvavé domorodce a příjemné klimatické podmínky.

Egypt

Oblíbená destinace, odkud se turisté vrací do hněda opálení a plni zážitků z pobytu, výletů i obchodů. K Egyptu jednoznačně patří smlouvání. Smlouvá se vždy, všude a o všem.

Egypt – země faraonů, pyramid, historie, šnorchlování, surfování a zábavy. Pyšní se moderními hotelovými komplexy, kde vám splní každé přání. Pomohou i s organizací výprav za delfíny, místní kulturou i nádhernými korálovými útesy.

Toulky za exotikou

Karibik

Snová dovolená, průzračné moře, písečné pláže, bujná vegetace. Bahamy, Kuba, Martinik, Jamaica, Svatý Martin, Guadeloupe, Svatá Lucie, Grand Cayman. Dlouhý pás písku, stovky turistů, plážové resorty, zátoka, kde voda fosforeskuje. To je jen malý výčet toho, co zde můžete vidět a zažít.

Bali

Ráj na zemi. Nejvyhledávanější ostrov Indonésie. Ostrov bohů, kopců, sopek, skalnatých úseků, písečných pláží, posvátných chrámů i tradic. Na Bali můžete vyrazit kdykoli, počasí je příjemné v lednu i srpnu.

Keňa

Přímořský stát východní Evropy při pobřeží Indického oceánu. Kolébka života. Země nekonečných možností a nečekaných kontrastů. Ubytujete se ve stanu, nebo luxusním hotelu? Chcete vidět safari a divoká zvířata, nebo zvolíte plavbu kolem portugalské pevnosti a poznáte životní styl zdejších obyvatelů, který ani zub času nezmění?