Dovolená v Dominikánské republice

Dominikánská republika je považována za nejnavštěvovanější zemi v Karibiku. Není vůbec těžké pochopit proč. Dominikánská republika je domovem nádherných písčitých dlouhých pláží a velkým výběrem luxusních resortů a rekreačních středisek. Tato země si navíc vybudovala pověst kvalitní a exotické dovolené za dobrou cenu, a to je bez pochyby pravda.

Základní informace

Dominikánská republika tvoří polovinu ostrova Hispaniola, o který se ze Západu dělí také s Haiti. Tato země je jednou z nejvíce geograficky rozmanitých v souostroví Karibiku, a to díky svým deštným pralesům a vysokým pohořím až po mangrovové bažiny a pustiny. Zkrátka všichni nadšenci do různých sportů si zde přijdou na své, od horských bikerů, surfařů, turistů až po horolezce a nadšené potápěče nebo pozorovatele velryb.

Punta Cana na východním pobřeží je obzvláště oblíbenou destinací, která nabízí golfová hřiště, dovolenou u moře s all-inclusive u průzračně modrého moře a mnohem více.

Kde se ubytovat?

V Dominikánské republice je mnoho skvělých atraktivních lokalit k ubytování a strávení úžasné dovolené. Například, pokud si přejete vycestovat za exotickou dovolenou u pláže, zvolte nádherné a dlouhé písčité pláže v oblasti Punta Cana nebo Bávaro. Tyto dvě destinace vám poskytnou rozlehlé resorty, kde si přijde na své každý.

Na severní části země se nachází také oblíbená lokalita Puerto Plata, která je méně zalidněná než Punta Cana, také ceny za ubytování se zde pohybují níže.

Pokud chcete být v centru dění, pak byste se měli ubytovat v centru Dominikánské republiky, v jejím hlavním městě Santo Dominigu, kde jsou vám k dispozici luxusní hotely, které obývají zrekonstruované budovy ze 16. století.

Nejdražší a nejžádanější období se pohybují od prosince do března, neboť v zimě vyhledává exotiku mnoho lidí.

Nejlepší místa na potápění

Země u Atlantského pobřeží jsou známé svými drsnými proudy a divokými vodami. Šnorchlování zde lze praktikovat pouze na některých konkrétních místech, zejména na poloostrově Samaná. Přestože Punta Cana na východním cípu ostrova má nejdelší útes, šnorchlování se tam obecně nedoporučuje. Pokud se chcete potápět či šnorchlovat doporučuje se kontaktovat místní resort, ve kterém jste ubytovaní, a zeptat se na informace. V tamních vodách v Punta Cana je marinarium zvané Marinarium Parks, které vám poskytne nevšední zážitek a umožní vám pod dohledem plavat a šnorchlovat mezi žraloky a rejnoky, na které si můžete i sáhnout. Resorty, které jsou nejblíže a nejvíce se doporučují turisty, jsou Serenade Punta Cana Beach & Spa Resort a Radisson Blu Resort & Residence, ze kterých se můžete dostat právě do marinaria.

Co si zařídit před odletem?

Pro cestující z EU obecně je povinnost mít u sebe cestovní pas a zpáteční letenku. Co se týče víz, tak pro Českou republiku jsou vyžadována turistická víza, o která si musíte zažádat na Dominikánském Konzulátu. Víza platí po dobu 30 dní od vstupu do země.

Pokud ale cestujete s cestovní kanceláří, pak žádná víza nevyřizujete a platíte pouze poplatek v řádech 100 korun českých, který bude zahrnut do ceny letenky. Platí to u pobytu na méně než 90 dní.