Nejlepší cestovatelské destinace na světě: Praha je lepší než New York!

Bloudíte prstem po mapě a marně přemýšlíte nad tím, kam se letos vydáte na dovolenou? Nevíte-li si s výběrem cílové destinace rady, dejte na doporučení odborníků z TripAdvisoru. Začátkem roku zveřejnil největší cestovatelský portál seznam 25 míst, která v roce 2018 považuje za nejlepší volbu. Vlastence jistě potěší, že se v první desítce objevila Praha a umístila se na lepším místě než New York.

Podle čeho redaktoři cestovatelského portálu TripAdvisor destinace do svého žebříčku vybírali? Aby byl seznam co nejobjektivnější, seřadili místa na základě hodnocení uživatelů. Podle těch je letos TOP destinací Paříž, která z trůnu sesadila Londýn – ten se na první příčce umístil v roce 2017.

Velmi dobře si vedla i naše metropole, která se umístila na sedmé příčce. Oproti loňskému roku si sice pohoršila o jednu pozici, ale stále patří k tomu nejlepšímu, co lze navštívit. TripAdvisor vyzdvihuje její bohémský půvab a historické skvosty. Dovolená v Praze je jasnou volbou pro každého, kdo miluje památky a kulturu, a naopak ho již nudí stereotyp u moře.

TripAdvisor však nedoporučuje pouze návštěvu památek v podobě Staroměstského náměstí či Pražského hradu – turisté by neměli zapomínat ani na klasické české hospůdky a bary. Pokud jste v hlavním městě již nějaký ten pátek nebyli, rezervujte si ubytování Praha a připomeňte si její krásy.

Zklamaní však mohou být Newyorčané, protože jejich světová metropole si pohoršila z pátého místa na místo desáté. Na jeho původní pozici se objevila Kréta, která paradoxně v loňském žebříčku vůbec nebyla.

Zda dáte na doporučení TripAdvisor a vyrazíte do Paříže, rezervujete si penzion Praha, nebo se vydáte na jiné místo ze seznamu, je na vašem uvážení. Pravdou je, že seznam nejlepších turistických destinací sestavený na základě hodnocení uživatelů je mnohem objektivnější než žebříčky sestavené čistě dle vkusu redaktorů.