5 zážitků, které povýší vaši dovolenou na úplně jiný level

Nejste zrovna fanoušky nečinného povalování na pláži? Užijte si váš zahraniční pobyt na maximum. Tyto aktivity vám umožní zažít vaši cílovou destinaci z úplně jiné perspektivy.

Jasně, proletět se horkovzdušným balonem a užít si krajinu pěkně z výšky musí být úžasný životní zážitek. Ovšem ne ve všech destinacích je toto proveditelné.

Poradíme vám originální aktivity, které si okamžitě zamilujete a které obohatí váš zahraniční pobyt. Jejich výhodou je, že je můžete provozovat téměř všude.

Paddle boarding

Možná jste už někdy viděli lidi, brázdící vodní hladinu na prkně, které vzdáleně připomíná surf. Ruku na srdce – na první pohled to vypadá jako trochu nudný sport. Ovšem jakmile se na prkno postavíte, ocitnete se v úplně jiném světě. Paprsky slunce se odráží od vodní hladiny, vaše pádlo zvolna rozráží vodu a vy se můžete podívat tam, kde se běžní plavci nedostanou  – do vzdálenějších vod od břehu a do těsné blízkosti skalních útesů a soutěsek.

Tento sport se těší velké popularitě a nějakou půjčovnu paddle boardingu najdete u každé významnější pláže a každém větším jezeře.

Kempování

Myslíte si, že by pro vás noc pod stanem byla hororovým zážitkem plným pavouků a podezřelých zvuků linoucích se z nedalekého křoví? Spaní pod stanem rozhodně nemusí skončit kousnutím od jedovaté tarantule nebo střetem s medvědem. Jedná se o velmi bezpečnou aktivitu.

I když jste si zaplatili ubytování v hotelu nebo hostelu, odhodlejte se k jedné noci pod stanem. Zjistěte si, v jakých oblastech je kempování povoleno a dopřejte si tento dobrodružný zážitek. Odměnou vám bude dechberoucí pohled na noční oblohu, která si v ničem nezadá s vybledlým městským nebem. A až budete usínat, ke spánku vás ukolébá uklidňující šumění lesa, tudíž budete cítit intenzivní propojení s přírodou.

Nocujte u místních

Přemítáte nad tím, jak se asi žije místním lidem v těch barevných domcích v Mexiku, nebo v tradičních anglických baráčcích? A proč to nezkusit? Díky webové stránce Couchsurfing můžete přenocovat přímo v domech místních lidí. Jedná se o bezplatné bydlení na 1 -3 noci. Místní vám nabídnou svůj domov k přenocování, a na oplátku očekávají, že se seznámí s exotickými cizinci. Proto jim nezapomeňte přivézt suvenýr z Česka, uvařit tradiční českou večeři a povyprávět o svém životě.

Využijte místní dopravy

Nasednout před hotelem do klimatizovaného autobusu cestovní kanceláře a vystoupit přímo před vchodem do památek je sice pohodlné, ale neužijete si naplno danou zemi. Kupte si lístek na místní vlak, autobus nebo metro a pozorujte místní život. Životním zážitkem je třeba cestování vlakem po zemích jižní Asie, kdy vlak projíždí přes čajové plantáže a divoké deštné pralesy.

Nakupujte na tržištích

Vydejte se na pravé arabské tržiště, užijte si procházení mezi všemi těmi exotickými stánky a dohadujte se s trhovci o ceně. Pokud budete trávit dovolenou v zemích jižní Asie, vyhledejte si nejbližší plovoucí trh, nasedněte na loď a vybírejte si ze zboží, které k vám bude připlouvat. Nákupy na místních tržištích vás budou bavit mnohem víc, než v suvenýrových obchodech poblíž hotelu, a navíc za ně dáte mnohem méně peněz.

Tip!Chcete dát méně peněz i za vaše cestovní pojištění? Porovnejte si ceny na Porovnej24.cz nebo Netfinance.cz a sjednejte pojistku už od 7 Kč/den!