Zařizujeme domácnost – značka ÚSPORA MÍSTA!

Při zařizování domácnosti se ze všeho nejdříve hledí na estetiku a útulnost, ani pořizovací cena věcí není zanedbatelným faktorem. Zejména pokud si domácnost zařizuje mladý pár. Už méně zohledňovaným faktorem je úspora místa. Není nijak udivující, že na úložný prostor se na začátku bydlení nikterak nehraje. Nedostatek prostoru se o slovo sám přihlásí, později. Věci nabyté v průběhu života začnou rodině pomalu, ale jistě přerůstat přes hlavu. Přitom předejít tomuto problému lze již při pořízení nábytku. Existuje totiž takový nábytek, který se s nedostatkem místa dokáže hezky poprat. Jaký nábytek to je?

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Všichni se asi shodneme na skutečnosti, že je šatní skříň nepostradatelným druhem nábytku jak v ložnici, tak i v dětském pokojíčku. Při jejím pořízení  se však nestačí koukat jen na design, ale také na dostatek úložného prostoru a hlavně na způsob otevírání dveří. Nevěřili byste, kolik místa v prostoru ušetří posuvné dveře namísto těch klasicky se otvíracích. Šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou tak ne nadarmo oblíbeným produktem, který majitelům nabídne výhodnou úsporu místa.

Když postel, tak s úložným prostorem

Mnoho z nás má tendenci si z ložnice udělat menší skladiště. Do ložnice mnoho lidí nechodí, tak proč tam neuložit žehlící prkno , vyprané povlečení, nepotřebné sportovní vybavení…? Mnoho věcí mohou pojmout úložné boxy na věci, ložnice však mnohem lépe vypadá čistě a uklizeně, proto nezapomeňte při pořízení manželské postele vybrat tu s možností úložného prostoru. Ten je u postelí řešen buď formou šuplíků nebo úložným prostorem, ke kterému se dostanete nadzvednutím ložné plochy. Postele s úložným prostorem plní hned dvojí roli – relaxační a odpočinkovou i úložnou.

Nástavec nad postel 

I nástavec nad postel je oblíbeným a elegantním řešením úspory místa. Prostor nad postelí je jindy zcela nevyužit, ovšem ne v případě, že si majitelé do ložnice pořídí k posteli i nástavec stejného provedení. Tak v bezprostřední blízkosti postele vytvoří spoustu úložného prostoru na knihy, dekoraci i třeba  na sezónní oblečení. Nástavec nad postelí vypadá velmi vkusně, přitom plní hlavně praktickou roli.

Namísto dvou postelí jedna poschoďová

I v dětském pokojíčku lze uspořit notnou dávku místa. Proto když jeden pokojíček obývají dva sourozenci přibližného věku je vždy lepší pořídit jednu poschoďovou postel namísto dvou klasických postelí. Pomocí ni uspoříte velkou plochu na podlaze, kterou děti jistě využijí ke svým hrám.

Multifunkční postele

I výrobci nábytku myslí na akutní nedostatek místa, proto se rozhodli jít zákazníkům vstříc a na trh vyslali multifunkční postele. Jedná se o způsob spojení nejdůležitějších prvků nábytku jako je dětská postel, psací stůl, šatní skříň, police a regály do jednoho místo šetřícího kusu. Multifunkční postele tak nabízejí vyvýšenou dětskou postýlku, u které mohou být další police a regály. Pod postelí se většinou nachází prostor pro psací stůl a další police nebo pro šatní skříň, někdy je psací stůl vyřešen možností zasunutí. Tak si jej děti vytáhnou jen v případě, kdy ho potřebují.

Výše uvedené příklady jsou nejen praktické a užitečné, nýbrž interiér ani nijak nehyzdí nebo zbytečně nezaplňují. A v případě, že vám i přesto pochybí úložný prostor, doporučit vám můžeme hezké úložné boxy, které si v dnešní době můžete vybrat podle rázu vašeho interiéru, oblíbíte si i elegantní dřevěné truhlice nebo kapsáře, které zaručeně splní svůj úkol. Pamatujte že hezky a šikovně uložené věci vytváří útulný prostor pro harmonické bytí. Možná, že právě díky tomuto článku vám úspora místa v domácnosti nebude cizí.