Jak si správně zařídit terasu k odpočinku a relaxaci?

Chcete si stylově vychutnat léto? Než se ale rozhodnete, jak si zařídíte terasu, musíte se sami sebe zeptat, k čemu ji chcete. Chcete trávit více času venku, číst si, relaxovat, pozorovat západ slunce, užít si romantickou večeři při svíčkách nebo hodovat s přáteli? Dozvíte se ty nejčastější chyby při zařizování terasy a několik praktických rad, jak se jim vyhnout.

Nepřehánějte to s nábytkem

I když si nedokážete představit terasu bez velkého rozkládacího gauče, musíte ji nejdříve změřit, jestli se vám tam vleze.  K vytvoření praktického a příjemného venkovního posezení je ve skutečnosti nutný volný prostor, do kterého můžete dodat trochu zeleně. Pokud váš balkon není moc velký, vyberte si skládací nábytek, který je ideální pro malé prostory.

Dejte pozor na počasí

Balkon je sice další místností vašeho domova, ale je vystaven nepříznivému počasí. Obecně se doporučuje zvolit nábytek, který se snadno čistí a udržuje. Pokud máte slabost pro přírodní materiály, jako je například indický ratan, musíte jej chránit před deštěm a stříkající vodou, aby se předešlo jeho zničení. Zároveň se vyhněte přímému slunečnímu světlu, protože by mohlo dojít ke změně barvy.

Vytvořte si soukromé hnízdečko

Pokud žijete ve městě, určitě budete mít sousedy žijící vedle, nebo naproti vám. Chcete-li si vychutnat chvíle odpočinku na balkóně, je proto důležité, abyste ho izolovali od očí ostatních lidí. V zahradnických potřebách můžete najít lišty, vyrobené z přírodních nebo syntetických materiálů, nebo stínící látky. Ty jednoduše zavěste kolem vaší terasy, čímž si zajistíte dostatek soukromí.

Zvolte vhodné doplňky

Nejlepším způsobem, jak vaši terasu využívat po celý rok, je mít praktické a funkční doplňky a vybavení. Látkové potahy, polštáře na podlahu, futon a koberec je ideální řešení. Tyto doplňky v boho stylu jsou velmi pohodlné, snadno omyvatelné a skladovatelné.