Výběr kvalitní postele už nemusí být věda

Člověk stráví třetinu svého života v posteli, proto je také důležité, věnovat patřičný čas pro výběr správné postele. Stejně jako špatně zvolená matrace, i postel může vést k nekvalitnímu spánku, bolesti svalů a onemocněním zad. Obchody a internetové eshopy jsou přeplněné tímto sortimentem a vy se proto můžete cítit v rozpacích. Zde jsme pro vás připravili několik typů, jak si pomoci při výběru správné a kvalitní postele.

Změřte místnost pro vaši postel

Ze všeho nejdříve, změřte prostor pro postel, který je k dispozici ve vašem pokoji. Poté se rozhodněte, jak velké nebo malé lůžko byste chtěli. Některé postele mohou být příliš velké pro menší místnost, jiné zase široké pro úzké prostory. Myslete na to, že ložnice je místo, kde relaxujete a odpočíváte.

Stanovte si přesný rozpočet

Stanovením přesné finanční investice, do vašeho nového lůžka, můžete zabránit překročení výdajům.  Pro úsporu času a finančních zásob, doporučujeme postel vyhledávat online s pomocí srovnávačů cen. Díky použití těchto funkcí, zabráníte překročení vašeho finančního limitu a zjistíte tak levnější cenu u vámi vybrané postele.

Důležitý design postele

Nejenže je postel z masivního dřeva kvalitní a velmi žádaným produktem, ale také je to krásný designový kousek, který vám vydrží po mnoho let. Snažte se přizpůsobovat styl postele tak, aby odpovídal tónům vašeho ostatního nábytku v místnosti. Vždy platí, že nábytek, který je v podobném provedení i barvě, lze jednoduše měnit. Pokud je většina vašeho nábytku vyrobena z tmavého dřeva, jako je ořech, vybírejte lůžko z podobného materiálu.

Výška postele

Možná nad výškou postele nepřemýšlíte, ale tato myšlenka hraje také velmi důležitou roli. Ve zkratce si projdeme, jaké plusy obnáší nízká i vyšší postel.

Vyšší postel:

  • Vyšší postel vám poskytne větší pocit tepla.
  • Vhodné pro lidi s onemocněním zad.
  • Prach z podlahy se nevíří až na lůžko.

Nízká postel:

  • Naopak v letních měsících vám nízká postel poskytne větší chlad.
  • Bezpečnější pro malé dítě.
  • U menších lidí půjde vstávání snáz.

Jako princezna na hrášku

Všichni známe pohádku ,,Princezna na hrášku‘‘ Hanse Christiana Andersena, která vydržela svou bezesnou noc poté, co princezně byly vloženy pod matraci kuličky zeleného hrachu. Naštěstí moderní doba vyvinula matrace takové, kvůli kterým se nemusíme cítit právě jako princezna na hrášku. Každý člověk je jiný, někteří z nás upřednostňují pevnou matraci, jiní zase měkčí a nižší. Nezapomínejte na to, že se přes noc člověk otočí v průměru 90x. Při výběru matrace dbejte na:

  • Odvětrávání matrace, její nosnost a materiál.
  • Čím vyšší matrace, tím větší kvalita.
  • Matrace musí kopírovat tvar těla na boku i na zádech.

Pro životnost a větší hygienu matrace, je vhodné zakoupit odnímatelný chránič, který by se každého půl roku měl prát.