Nejste šťastní? Přestěhujte se na vesnici!

Jistě to znáte. Od mala pracujete kolem domu, pomáháte se zahradou, sekáním dřeva. K tomu musíte stíhat školu, do které denně dojíždíte 5 km a po škole honem domů nakrmit zvířata. Život na vesnici je dřina. Všichni se tu znají a všichni o všech všechno vědí. Škola vás učí prioritám a vy toužíte vydat se po vlastních stopách do víru velkoměsta – vydělávat velké peníze a najít si práci snů. Ale opravdu je to váš životní cíl?

Když budu žít ve městě, budu mít víc peněz

Mnoho lidí se stěhuje do velkoměst kvůli pracovní příležitosti a kvůli vidině větších peněz. Co si budeme povídat, na vesnici o práci bankovního poradce nejspíš nezakopnete. Velkoměsto nabízí větší výběr pracovního zařazení, vyšší plat, získání zkušeností, navázání nových kontaktů, možnost povýšení a samozřejmě i kvalitnější lékařskou péči. Obchody, banky a kosmetické salony zde najdeme na každém rohu, nemusíme za nimi dojíždět. Život ve velkém městě je rozmanitější, ale nyní vás uvedeme zpátky do reality – každý druhý člověk, který se narodil a vyrůstal na vesnici, se do své rodné obce i po několika letech mimo domov vrátí. A velmi rád.

Výhody života na vesnici

Pokud jste nikdy nežili na vesnici, nikdy nepochopíte slabost maloměšťanů pro čerstvý a ničím nezkažený vzduch. Tady totiž nikdy neprojedou tisíce aut za den, autobusy zde jezdí párkrát za den a jediným zvukem, který to vše může narušit, je zvuk projíždějícího vlaku v dáli. Uprostřed rušného města se určitě nezastavíte, abyste se dosyta nadechl svěžího vzduchu. Na vesnici je to ranním rituálem.

Mimojiné si člověk na vesnici užívá svého soukromí, které by mu ve městě chybělo. Má svůj prostor, který je mnohdy větší než i ten největší byt v Praze. Má zahradu, na které se může v létě opalovat bez toho, aby hlídal, jestli si ho sousedé za okny nefotí. Na vesnici je také mnohem kvalitnější spánek, který v noci nevyrušují nevyžádané hádky kolemjdoucích opilců.

Hlavní výhodou života na vesnici je však strava. Pokud žijete ve městě, jste nucen nakupovat zeleninu a ovoce v obchodech. Musíte si přivstat, aby jste na tržnici sehnali to nejlepší. Na vesnici je situace zcela opačná. Vše máte, dá se říct, před očima. To, co roste na vaší zahrádce, jste si vlastnoručně zasadili a můžete si tak být jisti, že je zelenina pěstována bez chemického ošetření a vhodná k okamžité spotřebě.

Že se na vesnici cítíte sám a bez přátel? A víte o tom, že lidé, žijící ve městě, obklopení tisíci a tisíci dalšími lidmi, se také občas cítí sami? Zabíjí nudu sledovaním filmů, hraním her a skleničkou s kolegy z práce. Na vesnici každé ráno potkáte sousedy, se kterými můžete vyrazit hrát fotbal nebo se společně vyrazíte koupat k rybníku. Zadarmo a s upřímným přátelstvím.  Cizince tu nikdy nepotkáte, a když už, maximálně se zeptají na cestu vedoucí ke hradu. V Praze už pomalu češtinu nezaslechnete ani v metru.

Další výhodou je parkování a samotná jízda autem. Kolik sprostých slov denně za volantem vypustíte? Stojíte v koloně, troubíte na důchodce před vámi a nakonec málem vrazíte do tramvaje. Na vesnici zaparkujete kdekoliv, kolony zde také nehrozí a cesty jsou lemované rozkvetlou alejí. Co víc si přát.

Asi nejzásadnější výhodou života na vsi je bezpečnost. Tu si budete přát zvlášť pro svou rodinu a děti. Městký život láká k nočnímu životu, alkoholu a řádění. Poslat do nočního víru svou dceru by měl strach každý rodič. Jezdí zde také mnohem víc vozidel, hrozí tedy časté dopravní nehody. V obci se takové nehody stávájí opravdu svátečně a velkou výhodou je tu také menší riziko epidemií. Lidé žijící ve městě trpí na kašel a zánět průdůšek mnohem častěji než lidé z vesnic. Je to zejména kvůli sedavé práci v tzv. open office a fast-foodu, který láká na rychlý oběd ve spěchu.

Myslíme, že jsme vám výhody života na vesnici představili víc než dost. Už víte, proč jsou vesničané šťastnější než měšťáci?