Víte, že sklenice uklidí, zorganizují i zkrášlí vaši kuchyni?

Přemýšlíte, jak zorganizovat vaši kuchyni? Chcete, aby vypadala uklizeněji? Aby se v ní lépe pracovalo? Přitom nemáte peněz nazbyt, abyste si mohli dovolit drahé police a organizéry? Výborně, právě pro vás jsou sklenice ideální. Uzavíratelné sklenice vám v kuchyni pomohou více, než si myslíte.

Kuchyně je perfektním místem pro sklenice 

Kuchyně je místo, ve kterém potřebujete mít systém a uklizeno, aby byla vaše práce efektivní. Bohužel právě kuchyňské skříňky a regály praskají ve švech pod záplavou nejrůznějších polootevřených sáčků a krabiček. Ty jsou kolikrát špatně zavřené, a proto stačí troška nepozornosti, nebo běžného spěchu a rýži místo v hrnci máte na podlaze. Sáčky a krabičky s potravinami nejenže vypadají neesteticky, nýbrž jsou i příčinou rychlejšího kažení potravin. Řešením pro vychytanou kuchyni jsou uzavíratelné sklenice. Praktické sklenice různých velikostí a všelijakého původu mohou vaši kuchyni nejen zorganizovat, nýbrž i ozdobit! Skvělá na tom je skutečnost, že nejsou potřeba žádné investice.

7 výhod uzavíratelných sklenic do kuchyně

1. Jsou uzavíratelné a tudíž vzduchotěsné. Bez přístupu vzduchu si potraviny ve sklenicích  uchovají dlouho své vlastnosti.

2. Protože jsou uzavíratelné nehrozí, že jejich převrhnutí bude znamenat katastrofu na podlaze. Nic se z nich snadno nevysype (maximálně, že by vám sklenice spadla z výšky na zem a rozbila se).

3. Sklo je zdravotně nezávadné, tudíž nepřenese žádné pachy na vaše uschované potraviny.

4. Sklenice lze sehnat v řadě provedení. Pokud zvolíte kupovanou variantu, existují na trhu velice zdobné sklenice, díky kterým vaše kuchyň prokoukne.

5. Sklenicemi se můžete zásobit prakticky za nulové náklady. Stačí se více zaměřit na produkty ve sklenicích, které běžně plní váš nákupní košík. Potom co produkt spotřebujete, sklenici umyjete a vystavíte.

6. Na sklenicích můžete uplatnit váš smysl pro kreativitu. Můžete je různě ozdobit nebo nadepsat.

7. Kromě vzduchotěsnosti a nižší šance potraviny rozsypat, vám sklenice do kuchyně vnesou i ogranizaci a uklizenost.

Kde sklenice sehnat?

Jak už jsme říkali, za sklenice nemusíte dávat vůbec nic. Stačí, když umyjete sklenici po kyselých okurkách. Etiketu nejlépe odstraníte tak, že sklenici ponoříte a necháte odmočit ve teplé vodě. Po chvíli se krásně sama sloupne. Zbytky lepidla zvládnete drsnější stranou houbičky. Odolnější lepidlo ze sklenic dolů už tak hladce nepůjde. Proto je lepší použít nějaké ředidlo. S ním ale opatrně. Jelikož hodně zapáchá, je lepší jím sklenice čistit někde venku či ve sklepě.

Tady máte dvě možnosti. Můžete se rozhodnout sbírat jen určitý typ sklenic. Hodně lidí si nechává sklenice z rozpustných káv. Protože jsou milovníky kávy a jsou věrní jedné značce, nasbírat několik stejných sklenic není složité. Od věci však není ani sbírat různě velké sklenic. Účelově je to stejné.

Kdyby se vám sklenice mýt nechtělo, čisté jsou k dostání v řadě obchůdcích s domácími potřebami. Některé z nich nabízejí sklenice již od 39 Kč/kus, což není zas tak hodně. Tyto sklenice už mají i propracovanější zavírání a jsou třeba i vkusně zdobené.