Tajemství dětského pokoje snů: parádní postel a dostatek světla

Dětský smích hřeje na duši a jednou z nejkrásnějších věcí na světě. A co teprve úžas, po kterém nadšení a smích následují? To by si v koutku duše určitě přál vidět u svého potomka nejeden rodič. Dnes pro vás máme tip, jak rozzářit dětské oči štěstím.

Základem spokojenosti je kvalitní spánek. A u dětí to platí dvojnásob. Naši malí potomkové navíc dokážou v posteli trávit hodiny času hraním si, kdy díky bezbřehé fantazii snadno v představách přetvoří patrovou postel na pirátskou loď nebo neodhalitelnou skrýš věhlasného hrdiny. Dětský pokoj se stane místem plným her a dobrodružství.

Výhodou patrových postelí je samozřejmě úspora prostoru. Takže pokud máte doma více malých dobyvatelů oceánů, určitě o ní pouvažujte. Akorát nezaručujeme, že se nebudou opakovaně dohadovat o tom, kdo bude kapitán, a kdo ho bude muset poslouchat. Ale s tím si už budete vědět rady.

Malým sluší bezpečí

Než se vaše nejmenší děti pustí do akčních hrátek školáků a starších předškoláků, budou potřebovat postýlku, která je zaručeně ochrání před vším zlým. Včetně ošklivých nočních bubáků a strašidel. Na to je ideální dětská postýlka se zábranou.

Kromě toho, že budou vaši nejmenší v takové postýlce v bezpečí před všemi negativními výplody dětské fantazie, nespadnou z ní na zem, když by se jim zdál ošklivý sen, nebo se jen v noci nešikovně převalili na druhý bok.

Příběhy a pohádky, kterými v dětských hlavách posílíte ochrannou zábranu postele, necháme čistě na vás. Ale věřte tomu, že děti si rády vezmou za své, že se přes bránu postýlky žádné strašidlo nedostane, i kdyby zvládalo nejtajnější kouzla a čáry.

Dneska u mě spí kamarád

Mladší školáci si jednoho dne budou chtít na přespání přivést nejlepšího kamaráda nebo kamarádku. To samozřejmě jako rodiče pro svého potomka rádi uděláte. Ale aby se oběma dětem dobře spalo, bude se jim hodit postel, ve které by mohli ještě nějakou tu minutu tajně kout pikle.

Přesně na tyhle příležitosti se vašemu dítěti bude hodit rozkládací postel. Vysouvací šuplík s druhou matrací, na které bude moct přespat spolužák z lavice, je prostě v očích malých uličníků libová. A kdo ji má, je mezi kamarády oblíbený.

Světlo je zaručená zbraň proti strachu

Malé děti se z času na čas v noci probouzejí strachem, protože se jim zdálo něco ošklivého. Neomezená dětská fantazie dokáže vykouzlit nepěknou iluzi nebezpečí, po které se napůl spící dítě často neodhodlá k tomu, aby znovu usnulo.

Naštěstí existuje tajná zbraň proti všem nočním můrám. A tou je světlo. Takže zvažte, jestli svým dětem nepořídíte nástěnné světlo, díky kterému po probuzení uvidí aspoň polostín s obrysy pokoje. Ale hlavně je uklidní lehce zapamatovatelný motiv na stínítku, díky kterému se přece jen trochu uklidní.

A pokud byste chtěli mít vše pojištěné a potřebovali pro své potomky i velké světlo s vřelým motivem, neváhejte ani s pořízením klasického stropního světla s dětskými motivy na stínidle. Uvidíte, že se vašim dětem v bezpečné postýlce a se známým tlumeným světlem bude spát lépe.