Udělejte dojem na vaše klienty a vybavte si stylově kancelář

Pracovat v pěkném prostředí je jedna radost a ještě lépe, pokud díky stylové kanceláři uděláte dojem na své klienty. Upravený a vyladěný vzhled je vizitkou každého podnikatele, ale nezáleží pouze na vzhledu osoby, ale i prostředí, kde za vámi klienti a obchodní partneři chodí. Nejen obchodní dovednosti, vědomosti a manažerské schopnosti rozhodují o tom, zda vyšplháte ve své profesi na špici či budete sedět v koutě.

Nejen stylové oblečení

Je samozřejmostí, mít na sobě parádní oblek, naleštěné boty, luxusní hodinky, nažehlenou bílou košili apod. Jenže pokud poté přivedete klienta do nudné a fádní kanceláře, celý dojem začne uvadat. Základem není pouze luxusní konferenční židle či ředitelské křeslo, abyste vypadali ohromně. Důležité je, jak se bude klient cítit celkově. I on by měl možnost usadit se pohodlně a stylově.

Kreativní prostředí

Prostředí, kam klienta přivedete, by mělo být stejně kreativní, jako jste vy. Důležitá je i hra s barvami. Ty se volí podle druhu povolání/obchodu. Nicméně působit by měly přívětivě a vyvolat ten správný dojem. Jestliže pro svou práci nepotřebujete přehršel nábytku, pak můžete stěny opatřit fototapetami – jsou výtečné do minimalisticky zařízených kanceláří.

Květiny

Co by rozhodně nemělo chybět, jsou pokojové rostliny. Ovšem pokud nemáte sekretářku, která se o ně bude pečlivě starat, pak volte takové, které nevyžadují velkou péči. Oschlé listy a povadlé květy působí depresivně. Kytky by měly doslova zářit a překypovat životem.

Pohodlné sezení

Opět záleží, jaký druh podnikání provozujete. Někde budou vhodné jednací židle, jinde pohodlná pohovka.  Chybět by neměl ani konferenční stoleček, kde si klient či obchodní partner bude moci odložit vámi nabídnutou kávu a sklenku vody.

Dostatek světla

Zajistěte, aby bylo v kanceláři dostatek denního světla, případně kvalitní osvětlení. Sedět v ponuré kanceláři je únavné a otravné. Kancelář by měla žít svůj vlastní život a ne skomírat. Velmi důležitá je i klimatizace v létě, aby tam vzduch nestál a naopak v zimě příjemné teplo. Když se bude klient cítit dobře, nebude od vás pospíchat.

Návrh kanceláře

Pokud si nejste jistí vhodnosti barev a celkového vybavení, včetně dekorací, pak není ostuda nechat si kancelář navrhnout profesionálně – tato investice se vám vrátí v podobě spokojených klientů či partnerů. Mějte styl a buďte IN.