Proč je důležité se po skončení jara důkladně postarat o podlahy?

Podlahy v domácnostech bereme v dnešní době jako designovou součást celého konceptu zařízení interiéru. Jsou nejvíce namáhanou částí každé domácnosti, a proto by se o ně mělo také náležitě pečovat, aby jejich krása dlouho vydržela. Nedostatečná péče o podlahy může mít za následek mnoho problémů. Jakých?

Pozor na jarní pyl

Pyl je všudypřítomný a rozhodně se neusazuje jen na automobilech, na kterých je vidět nejvíce, ale také v domácnosti. Na nábytku a na podlahách. Pyl z rostlin je díky svému složení velmi agresivní k povrchům, na kterých přilne. To je pro podlahy v domácnostech špatná zpráva. Čím déle je pyl na podlahách usazen, tím více je ničí. Opotřebovává je a ničí jejich povrchovou úpravu a celkový půvab. Důkladné mytí podlah prodlouží životnost a krásu podlahových krytin.

Čím a jak podlahy čistit?

Technologie čištěn podlah se liší. Vždy je zapotřebí čistit každou konkrétní podlahu konkrétním způsobem. V dnešní době jsou velmi populární hladké podlahy – plovoucí, lina, dlažba nebo parkety. Populární jsou stále i koberce. Každý typ podlahové krytiny si ale žádá speciální čištění. A v ideálním případě strojové čištění. V dnešní době jsou pro každou podlahu vyvinuté speciální stroje pro čištění konkrétních podlah. Jejich pořizovací hodnota může být i několik desítek tisíc. Proto se nevyplatí tyto stroje kupovat, ale pronajmout si je. Nebo si rovnou objednat specializovanou firmu na čištění podlah, která se o vše postará za vás.

Výsledek bude lepší, než očekáváte

Myslíte si, že stejného výsledku jako profesionální firma dosáhnete vy také? Omyl. Jejich největší zbraní je kombinace profesionálních technologií, čisticích prostředků a zkušeností. Výsledek po odborném čištění je mnohem viditelnější, než když si podlahy budete čistit vlastními silami. Podlaha bude bez nečistot, bez prachů a bude se blýskat jako nová. Navíc firmy mohou nabízet i další úklidové služby, nejen mytí podlah.

Čištění podlah je důležité i pro vaše zdraví. Jaké zdravotní problémy mohou způsobit roztoči, pyly a prach na podlahách, se můžete dozvědět zde.