Teplovodní krbová kamna aneb jak ušetřit na topení

S prvním padajícím listím a příchodem prvních chladných dní začneme zazimovávat své letní oblečení a ve skříních hledat čepice, šálky a rukavice. Obléci si pořádně huňatou bundu a vyrazit na procházku, po které se vrátíme prokřehlí, patří k zimě a má své kouzlo. Kouzlo příjemného tepla, které na nás doma čeká. Ne vždy však je v naší domácnosti teplo skutečně teplem, ať už z důvodů úspor či nevhodně zvoleného topidla. Odhoďte spolu s námi obavy z účtů. Osvoboďte se od vrstev oblečení a pořiďte sobě i své domácnosti pravé a nefalšované teplo.

Teplovodní krbová kamna udělají domov domovem

Domovem, ve kterém už nebudete muset láteřit, že je vám chladno, domovem, ve kterém nebudete muset mít vrstvy oblečení a na nohou dvoje teplé ponožky. Kamna s teplovodním výměníkem se dokonale a bez dlouhého zatápění postarají o příjemný požitek všech vašich smyslů. Skutečný oheň v interiéru je šperkem vašeho bydlení, zároveň sbližuje rodinu a postará se o každodenní romantiku. Rázem zapomenete na malicherné hádky i na nekonečné televizní seriály, všichni se totiž rádi sejdete u svého vlastního soukromého krbu a budete se kochat teplem a dobrou náladou. Pohled do plápolajících plamínků vyžene nejen zimu a chlad z vašeho domu, ale také chmury z vaší myslí a dokonalá relaxace odbourá stres i únavu. Pro všechny vaše smysly je ohnivý živel vzpruhou i relaxací a teplo vycházející ze samotné přírody v podobě hořících polínek je pro lidské tělo nejpříjemnější a nejvíce podobné teplu slunečních paprsků.

Správně zvolená krbová kamna šetří, hřejí a okouzlí

Tak jako při výběru obývací stěny či sedací soupravy, i u nákupu krbových kamen zcela jistě budete vybírat očima a lví podíl na výběru bude chtít mít krása a styl kamen. Pro začátek však trošku s láskou na první pohled zvolněte, a krbová kamna vybírejte především podle jejich výkonu. Jen tak si totiž pro svůj dům zajistíte spolehlivé vytápění, které z vás učiní pány vlastního tepla. Zatopíte si kdy vy budete chtít a přesně v takové intenzitě, jak je to vaší rodině příjemné. Aby vše fungovalo tak jak má, je však nezbytný správný výkon. Ten si můžete spočítat orientačně i sami doma, vždy je však lepší a spolehlivější výpočet přenechat specializované firmě. U kamen s teplovodním výměníkem je totiž důležitý správný výpočet i z toho důvodu, že jejich posláním není pouze vyhřát místnost kde je ustavíte, ale po zapojení na otopný systém vám vyhřejí celý dům i vodu v zásobníku. A právě správný poměr výkonu do vody a do vzduchu je klíčový. Dokonalá souhra na míru vašim požadavkům vám poskytne teplo na desítky let. A pokud máte obavy, že si pak nebudete moci vybrat svůj vysněný styl krbu, vůbec nezoufejte. Designeři výrobců krbových kamen se doslova předhání v nejrůznějších druzích zpracování a to i pro stránce vzhledu. Jistě si tak vyberete kamna s ideálním výkonem i stylem, které vám díky všem svým výhodám ušetří každoročně náklady na vytápění a navíc počáteční investici vám samy vrátí klidně už první sezónu. Ano, tak výrazná je úspora při vytápění krbovými kamny s výměníkem.

Proč právě krbová kamna s teplovodním výměníkem?

Protože teplo :). Krbová kamna s teplovodním výměníkem snadno napojíte na systém radiátorů, ale i podlahové vytápění a dokonce nemusíte své stávající rozvody a radiátory měnit či kupovat nové. Krbová kamna snadno připojíte k již existujícím rozvodům a můžete topit. Pokud toužíte i po teplé vodě, i toto kamna s výměníkem hravě zvládnou a vy tak s jejich pomocí vyřešíte nejen teplo v domě, ale i večerní relaxaci v koupelně. Velkou výhodou kamen s výměníkem je také možnost napojení akumulační nádrže. V ní se shromažďuje přebytečné teplo do zásoby v podobě ohřáté vody. Ta pak poslouží otopnému systému a tak i po vyhasnutí posledního polínka můžete toto přebytečné nashromážděné teplo využít k vytápění místností, i když kamna už fakticky netopí.

Pokud už doma máte elektrický či plynový kotel, rozhodně se jich nezbavujte. Můžete je totiž důmyslně propojit s kamny s teplovodním výměníkem a mohou spolu vzájemně spolupracovat pro vás. Využijete tak všech jejich výhod, vzájemně se mohou střídat či zastoupit, nebo si rozdělit denní a noční směny. Váš dům tak bude dokonale temperován ve dne i v noci a nehrozí tak už žádná nepříjemná probuzení do prokřehlého domu.