Zimní zahrada změní váš domov k nepoznání

Zaujala vás zimní zahrada u domu nebo chaty vašeho souseda? Co vlastně o zimních zahradách víte? Zimní zahrady mají svůj původ v Anglii, odkud se v 17. století rozšířily i do okolních zemí. U nás jsou v současné době velmi oblíbené, i když zájemce o jejich pořízení může odrazovat jejich vyšší pořizovací cena. Zimní zahrady mohou být chápány jako možnost spojení člověka s přírodou a také jako luxusní doplnění komfortu bydlení.

Svým majitelům nabízejí jedinečnou možnost nejen ušetřit na teple, ale také být v kontaktu s přírodou po celý rok. Vytvoření prostoru, kam budete chodit rádi relaxovat, můžete trávit čas se svou rodinou, není pro profesionály žádný problém. Využití zimní zahrady závisí na potřebách a osobnostech jejich majitelů. Dříve byly zimní zahrady využívány především pro pěstování citrusů, dnes jsou na jejich využití kladeny i další požadavky. Celá rodina může v této zahradě trávit svůj volný čas, bez ohledu na roční období či aktuální počasí.

Provedení zimních zahrady

Konstrukce i skleněné výplně zimních zahrad jsou vyrobeny z moderních, kvalitních a odolných materiálů, které zajistí komfort a také snadnou údržbu zimních zahrad. Střešní prosklení je zhotoveno z polykarbonátu, opatřeno jednoduchým sklem, popř. speciálním dvojsklem nebo bezpečnostním sklem. Nosné části zimní zahrady jsou zhotoveny z vytlačovaných profilů z PVC zesílených kovovými pozinkovanými výztuhami nebo z kvalitních hliníkových profilů, které mají dlouhodobou životnost a bezproblémovou údržbu. Konstrukci střechy je možné vybavit i okapem, záleží na požadavku zákazníka.

Bezpečnost zimních zahrad

Majitelé zimních zahrad také rádi ocení jejich bezpečnost. V zimní zahradě se mohou cítit stejně bezpečně jako ve zbývajících částech svého domu. Zimní zahrady dodávané firmou jsou vybaveny speciálním profilem odolným proti vloupání s otevíracími prvky, kvalitním kováním a bezpečnostním sklem, které by je mělo efektivně ochránit před možným vandalismem či vloupáním. Před samotným pořízením zimní zahrady by si měl každý zájemce o její vytvoření zvážit, za jakým účelem ji vlastně bude využívat. Odborní poradci jednotlivých společností pak na základě faktorů, jako jsou požadavky zákazníka, zeměpisná poloha a klimatické podmínky dané oblasti zváží, jakým způsobem navrhnout a řešit konstrukci zimní zahrady na míru.