Retro bydlení pro muže

Okouzlující styl retro bydlení se vrací zpátky do českých domácností. Vytváří zajímavá zákoutí laděná do různých stylů, které potěší nejedno oko. Především mužům zútulní retro doplňky ve stylu Harley Davidson, Jack Daniels nebo oblíbených komiksových hrdinů pokoj i pracovnu.

Příjemná atmosféra z retro stylu doslova dýchá, proto není čas ztrácet čas a po nějakých retro kouscích se poohlédnout. Propadněte jejich kouzlu a začněte pokoj vybavovat postupně od plechových dóz až po nábytek, a než řeknete “Jack Daniels”, budete mít celé bydlení vyladěné do retro stylu.

Retro nábytek – kde se inspirovat

Retro nábytek zapadne v podstatě do každého bydlení. Hodí se k modernímu designu i do pokojů laděných ve starším stylu. Pokud si s výzdobou nevíte rady, není nic jednoduššího, než si trochu pomoci a inspirovat se.

Retro doplňky často zkompletujete do jednoho stylu. Milujete motorky a Harley Davidson je vaše srdcovka? Stěnu vyzdobte stylovou plechovou cedulí, pod pivko hodíte podtácky, čaje schováte do plechové dózy, peníze schováte do kasičky a abyste nepřišli pozdě na rande, přiťuknete na stěnu retro hodiny.

Možností vybavení retro bydlení je spoustu. Můžete si z doplňků vytvořit svůj vlastní příběh nebo prostě jen vybavit pokoj věcmi, které vám zrovna padly do oka. Pokud si ale potrpíte na detail, může být správná kombinace oříšek. Vybavte si bydlení těmi správnými kousky doplňků a nábytku.

Retro cedule

retro cedulí můžete narazit snad na jakýkoliv motiv. Ať už se jedná o Harley Davidson, Volkswagen, Coca-Colu nebo oblíbené komiksové hrdiny, vybere si každý fajnšmekr.

Obzvlášť oblíbené jsou plechové cedule s motivem typického českého nápoje – piva. Věděli jste třeba, že zmínky o pivu se objevily už v daleké Mezopotímii? Vydejte se na pivní exkurzi a oceňte historii zlatého moku tím, že si vyzdobíte pracovnu jako správný Čech.

Retro desky

Plechové cedule se hodí kamkoliv. Jestli ale dáváte přednost klasice a chcete mít v pokoji dokonalou výzdobu, sáhněte po dřevěných retro deskách. Výrazně doplní interiér a vtipnými motivy pobaví a doslova rozsvítí celou místnost.

Retro hodiny

Čas kontrolujeme několikrát za den. Nebylo by fajn si ten pohled zpříjemnit, i když vás čeká nepříjemná schůzka? Retro hodiny nemusí být nutně součástí kompletu s ostatními doplňky, do moderní místnosti zapadnou i samostatně. Najdete v nich zajímavé, netradiční detaily, který oživí interiér.

Na výběr je opět ze známých značek jako BMW, Volkswagen nebo Coca-Cola, ale nechybí ani retro design bez specifické značky. Třeba takové hodiny laděné do dřevěného stylu Bordeaux vdechnou duši jakémukoliv pokojíku.

Retro hrnky

V pracovně by neměly chybět ani stylové retro hrnečky. A ještě lépe – stylové retro plecháčky. Originální motivy legendárních značek, sarkastické poznámky a hlavně silné kafe v něm vám zlepší den.

Praktické jsou hlavně do dílen, kde hrozí, že je při práci můžete omylem shodit ze stolu nebo na ně spadne těžký kus dřeva. Samozřejmě nejsou nesmrtelné, vydrží ale mnohem víc, než keramické retro hrnky. Ty si pořiďte spíš do obýváku na odpolední siestu po oběde.

Kouzlo retro bydlení

Možná je to návrat ke starým časům, možná je to tím, že místnosti vdechne život. Retro bydlení lahodí našim očím a pohladí po duši. Nezaměnitelný design a nádech, který retro doplňky mají, se těžko dají s ostatními styly srovnat.