5 důvodů, proč použít fototapety v interiéru

Fototapety jsou aktuálně velmi oblíbeným řešením interiéru. Jsou levné a jejich aplikace je nenáročná. Fototapeta může hrát v interiéru prim nebo jej jen elegantně doplňovat. Možná i vás k jejich koupi  přesvědčí následujících 5 důvodů, proč si pozvat fototapety do svého interiéru.

1. Fototapety se dnes nosí

Že fototapety se dnes nosí, o tom není pochyb. V poslední době jsou velmi oblíbené, a proto je najdete v každé domácnosti. Co je fototapeta? Povrchově speciálně upravený papír (možnost otěru hadříkem) se zadní plochou pro aplikaci lepidla. Vybrat si dnes můžete fototapetu s jakýmkoliv motivem a nejrůznějších rozměrů. Pořídit si můžete fototapetu přes celou stěnu pokoje i její menší variantu. Pro snadnější manipulaci a aplikaci je fototapeta rozdělena na několik menších dílů(zejména rozměrnější kousky).

2. Nízká cena fototapety

Důvodem  pořízení fototapety do interiéru  může být i poměrně nízká pořizovací cena. Ta se odvíjí od rozměrů tapety, propracovanosti motivů i kvality. Cena se liší i v závislosti na výrobci. Ve většině případů však lze tapetu pořídit v cenové relaci od 750 – 2000 Kč, což není žádná závratná částka. Doslova za pár stovek můžete dát vašemu interiéru nový kabát.

3. Nenáročná aplikace fototapety

Všichni ti, kteří si chtějí svůj interiér levně vyzdobit ocení i nenáročnou aplikaci fototapet. Fototapety se lepí běžným lepidlem na tapety, které obvykle zakoupíte i v obchodě, kde pořídíte fototapety. Při lepení můžete upotřebit i další nářadí pro tapetování.  Pro nalepení fototapety na zeď nepotřebujete žádný vyškolený tým, ani zručného kutila. S úsměvem můžeme tvrdit, že jejich umístění by snad zvládla i pohádková dvojka Pat a Mat. Dříve, než s fototapetou začnete manipulovat, si připravte povrch plochy, na kterou chcete fototapetu umístit. Stěna by měla být hladká, bez jakýkoliv vad.  Pokud je stěna příliš savá, potřebuje penetraci. V opačném případě by hrozilo, že savá stěna pojme všechno lepidlo a fototapeta nebude držet.

Následující postup je jednoduchý. Jednotlivé dílky fototapety si rozmístěte po zemi a při lepení postupujte od středu. Dbejte na rovnost provedení, pořádně vyhlaďte vzduchové bubliny, které se vám na povrchu chtě nechtě vytvoří.

4. Široký výběr motivů i možností, kam fototapetu umístit

Bytoví designéři vymýšlejí stále nové a nové motivy fototapet. Ty lze v prostoru použít téměř všude – na stěnu ke kuchyňské lince, v obývacím pokoji, v dětském pokoji, v jídelně i v jiném pokoji si tak můžete vytvořit hezký design, který neomrzí. Vybírat můžete z moderních ornamentů, z přírodních motivů, z jednobarevného provedení tapet, z dětských pohádkových postaviček a podobně – fototapetu můžete zvolit do každé místnosti. Dávno pasé jsou kýčovitá vyobrazení palmy, písku a moře. Dnes si můžete obývací pokoj vyzdobit zebřím motivem, bublinovým efektem, na zeď si můžete umístit i nejrůznější nápisy a životní motta.

5. Možnost snadné výměny

Nespornou výhodou fototapet je i snadná možnost jejich výměny. Pokud se vám zkrátka a jednoduše vaše stará fototapeta přestane líbit, nahradíte ji novou a neokoukanou variantou. Tapetu lze ze stěny dobře sejmout bez většího poškození stěny.  Váš interiér tak může být pořád jako nový.

Fototapety jsou zejména v poslední době velmi oblíbeným řešením. Interiér mohou změnit k nepoznání, nebo jej jen hezky ozvláštní. V každém případě jsou levnou variantou interiérových úprav, kterou si mohou dovolit všichni.