Mít pojištěnou domácnost je základ. Ale nemáte ji podpojištěnou?

Proč byste si měli sjednat pojištění domácnosti? Třeba proto, že když vám vichr vezme střechu nad hlavou (doslova), ušetříte desítky až stovky tisíc korun. To samé platí i v případě požáru, povodně či jiných živlů, které mohou narušit vaši každodenní pohodu. Přesto je v České republice poměrně dost domovů bez pojištění. A ty, které pojištěny jsou, bývají „podpojištěny“. Možná je to i váš případ. Co s tím?

Pojištění domácnosti je bezesporu jedním z nejužitečnějších pojistných produktů, ale pouze za předpokladu správného nastavení pojistného plnění. Obvykle se sjednává na určitou částku, která odpovídá aktuální hodnotě majetku. Ta se však průběžně mění, například v momentě, kdy si pořídíte nové, drahé zařízení. Pokud současně neaktualizujete smlouvu, vzniká k tzv. podpojištění.

Podpojištění je jev, kdy je majetek pojištěn na nižší částku, než jaká je jeho skutečná hodnota. Dojde-li k vyplácení pojistného plnění, pojišťovna vyplatí pouze poměrnou část. V případě škody ve výši milionu korun v domácnosti pojištěné na polovinu skutečné hodnoty dostane pojistník pouze půl milionu.

Aktualizovat? Jde to i jinak…

Chcete-li předejít výše uvedené situaci, nezbude vám, než průběžně aktualizovat smlouvu. Aneb si uzavřít pojištění domácnosti, u kterého podpojištění nehrozí. Nabízí ho pojišťovna ERGO pod názvem Bezpečný domov a navrhla ho tak, aby byl klient chráněn před složitým oceňováním a s tím souvisejícím rizikem podpojištění. Kalkulace pojištění domácnosti probíhá paušálně na základě obytné plochy – ta se obvykle nemění a majetek je díky tomu pojištěn na odpovídající částku.

ERGO nabízí také další atraktivní produkty včetně pojištění odpovědnosti za škodu. Podrobnosti najdete na ergo.cz.