Jak vybrat sušičku prádla?

Sušička prádla je skvělým pomocníkem v domácnosti, díky kterému nebudete muset mít prádlo rozvěšené po celém bytě a zdlouhavě čekat na jeho usušení. Vaše prádlo bude usušené nejen rychle, šetrně, ale prostřednictvím unikátního inteligentního programu i důkladně vyžehlené. Můžete si vybrat z různých atraktivních modelů, které se vzájemně liší způsobem sušení i zabudovanými nadstandardními funkcemi.

Proč je sušička prádla znamenitým pomocníkem?

Díky ní ušetříte množství vašeho drahocenného času, protože sušení prádla je mnohem rychlejší než klasické a dokonce ho nebude nutné nikam věšet. Během sušení do něj neproniknou roztoči, pyly, prach i různé alergeny a prádlo zůstane perfektně čisté. Navíc si zachová své intenzivní barvy. Výhodou je, že ho nemusíte vůbec žehlit, jednoduše jej pouze poskládáte a uložíte do skříně. Příjemně vás překvapí, že zůstane na dotek jemné a voňavé i bez použití aviváže během praní. Alergici to jistě ocení. Mnohé modely si vás získají pozoruhodným programem na osvěžení, který je schopen odstranit pachy z cigaretového kouře. A když chováte domácího mazlíčka, budete uchváceni, protože ze šatů se v průběhu sušení odstraní vlasy i chlupy. V nabídce najdete sušičky jako samostatný spotřebič nebo kombinované s pračkou 2 v 1. Pokud disponujete malou koupelnou, kombinované typy jsou pro vás správnou volbou. Ušetří vám prostor, i když s o něco vyšší spotřebou vody. Pamatujte, že objem bubnu na sušení je menší než objem bubnu na praní, proto je důležité před sušením část prádla vybrat.

Typy sušiček prádla

Kondenzační sušičky

Technologie jejich sušení pracuje na principu, při kterém se horká pára, která vznikne mění na vodu a ta se ukládá do zásobníku. Odtud se pak vylije. Další alternativou je odvádění vody rovnou do odpadu. Současný trh nabízí i kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, ve kterých se horký vzduch ochladí a získaná energie se nanovo využije. Zmíněný uzavřený cyklus je extra úsporný, protože spotřeba energie klesá až o 50 % ve srovnání s klasickou kondenzační sušičkou. Proces sušení je citlivý k jemným textiliím i díky použití nižší teploty. A pokud nemáte v oblibě žehlení, sáhněte po parních kondenzačních sušičkách. Brilantním účinkem horké páry se prádlo suší, pronikne hluboko do látky, dodá jí lákavou vůni a odstraní záhyby.

Ventilační sušičky

Tyto typy nejprve nasají vzduch, následně ho ohřejí, nechají nasát vlhkém a vypustí znovu ven. Je vhodné je umístit do velkých prádelen s možností zabudování výfukové trubice směrem ven z domu. Geniálním přínosem je, že tyto modely jsou během provozu úspornější díky ohřevu vzduchu, který se ohřeje dříve než voda. Pokud má váš příbytek rozměrnou koupelnu s odvětráváním, určitě se poohlédněte po ventilační sušičce.

Super funkce

  • Odložený start – umožní vám nastavit si čas cyklu sušení ..
  • Refresh program – skvělý na odstranění pachů z oděvů bez nutnosti praní.
  • Parní program – díky němu se prádlo žehlí snadněji díky navlhčení.
  • EcoHybrid – program pro rychlé, intenzivní a šetrné sušení s přihlédnutím na typ materiálu.
  • FragnanceDos – je zárukou překrásné voňavého a nadýchaného prádla.
  • Fuzzy Logic – famózní funkce, kterou si přístroj dle váhy prádla zvolí dobu a teplotu potřebnou k sušení.
  • SteamFinish – vynikající program, který využívá jedinečné účinky páry na vyhlazování prádla, čímž se žehlení výrazně usnadní.
  • Smart ovládání – sušičku můžete ovládat pomocí mobilní aplikace.