Jak uspořádat nábytek v různých typech obývacích pokojů

Říkáte si, že kuchyně je srdcem domova? Položili jste si někdy otázku, kde trávíte volný čas? Ano, je to obývací pokoj. Je to místnost, ve které se setkáváte se členy rodiny, sledujeme oblíbené televizní pořady, hrajeme hry a mnoho jiného.

Ve spoustě domácností je obývací pokoj útočištěm každodenního života.

Bez ohledu na velikost obývacího pokoje, může mít správné uspořádání nábytku kladný vliv na celkový vzhled pokoje a vaši pohodu.

Podívejme se tedy společně na několik způsobů, jak uspořádat nábytek v místnosti, která nerozhoduje svou velikostí ani tvarem a využije co nejlépe každého prostoru.

Uspořádání nábytku ve velkých obývacích místnostech

Velké obývací pokoje se můžou jevit jako ideální místa, protože máte dostatek prostoru pro všechen ten krásný nábytek a příslušenství.

Spíše než zařizovat jeden obrovský obývací pokoj, zkuste jej raději rozdělit na různé plochy.

Můžete vytvořit zónu pro sledování televize, posezení s přáteli a dětský koutek.

Pořiďte si pohovku s nízkými opěrkami na okrajích. Tyto pohovky jsou ideální pro rozdělování místností, protože dělí prostor bez výrazného zorného pole.

Pokud je váš pokoj obdélníkového tvaru, zkuste ho rozdělit na dva čtverce například knihovnou, což je tvar lahodící oku.

Mnoho lidí si myslí, že by měli postavit svůj nábytek podél zdi, aby zvětšili prostor pokoje. Místo toho, zkuste židle, křesla a lehátka uspořádat do středu místnosti a nechejte tak spoustu prostoru po obvodu obývacího pokoje. Vytvoříte tak více otevřený prostor pro rodinu a přátelé. Místo kolem televize, nebo krbu, které tvoří tvar U, působí na mnohé klidně a příjemně.

Uspořádání nábytku v malém obývacím pokoji

Je-li váš pokoj menšího rozměru, jeho kompaktní prostory se mohou zdát být strnulými a přeplněnými. Pokud však správně uspořádáte nábytek i v takovém prostoru, můžete váš pokoj opticky zvýraznit a zvětšit.

Váš první krok spočívá ve správném výběru vhodných kusů nábytku. Zaměřte se spíše na menší nábytek, jako je například malá houpací židle, která ušetří místo a opticky zvětší prostor oproti velkým křeslům. Židle a stoly volte raději transparentní. Tento typ nábytku je sice neobvyklý, ale jednoduchý a malý nábytek dokáže vytvořit vašemu prostoru svěžest a na oko nepřehltí místnost.

Také zkuste zvolit koncové psací stoly, na které můžete uložit knihy a dekorativní ozdoby. Pomůžou vám tak maximalizovat váš prostor. Sedací soupravy volte raději s odnímatelnými vrcholy. Zdvojnásobíte tím úložný prostor.

Je váš byt tmavý? Nevadí, pořiďte si vyšší lampy, aby jste přidali více bílého světla. Jasné a prosvětlené prostory se zdají být otevřené.

Víceúčelový obývací pokoj

Spoustu lidí chce mít víceúčelový obývací pokoj, který musí splnit mnoho povinností jako je například kancelář, dětský koutek, jídelna aj..

Toto rozdělení místností může působit ,, přeplácaným,, dojmem, pokud zvolíte nesprávný nábytek, nebo jej špatně uspořádáte.

Pro víceúčelové prostory seřaďte nábytek tak, aby jste vytvořili samostatné místa. Například nábytek z pracovny nesmí zasahovat do obývacího pokoje.

Klasickou kombinací je obývací pokoj spojený s jídelnou. Umístěním jídelní sady do jednoho rohu pokoje a použití gauče na oddělení místností, vytvoříte ideální kombinaci jídelny a obývacího pokoje.

Vždy vybírejte nábytek, který se shoduje s ostatními kousky. A to i tehdy, když máte rozdělený obývací pokoj s pracovnou.

Ještě jedna rada na závěr

Udělejte si čas při pořizování a uspořádání nábytku, aby jste si byli jistí, že váš obývací pokoj dokáže vytvořit tu pravou atmosféru pro vás i vaše blízké.