8 rostlin, které vám pomohou v domě navodit pozitivní energii

Rostliny už po mnoho let zdobí prostory uvnitř domu. Ať už to jsou kanceláře, byty, domy i obchodní prostory. Všude tam, kde se pohybuje lidská duše, se přidávají květiny. Jeden hlavní důvod to má. A to takový, že květiny ať už v exteriéru či interiéru přináší svěží, čistý a velmi přirozený dojem. Také je dokázáno, že rostlinky zlepšují tok pozitivní energie a ruší negativní emoce. Podle výzkumníků z Bristol University, existují některé rostliny, které mají schopnost podporovat každodenní blahobyt a pozitivní tok energie. Je třeba zdůraznit, že rostliny musí dostávat zvláštní péči a také musí zůstat udržované. Pojďme se tedy společně podívat, které rostliny zařadit do vaší blízkosti, a které vám udrží pozitivní energii.

Nejlepších 8 rostlin, pro udržení pozitivní energie

Energický kaktus

Rostlinka kaktusu s červenými či růžovými květy je velmi krásný a zvláštní dekorativní doplněk, který dopřeje svým jemným dotekem pozitivní energii, ať už ve zmíněných kancelářích nebo domovech. Tyto květiny nejsou nijak náročné na pěstování. Mají rády skromnou zálivku a říká se o nich, že mají schopnost odvrátit závist, zlomyslné osoby a pohlcuje negativní elektromagnetickou energii z vašich domácích spotřebičů. Takže bude nejlepší, do každé hlavní místnosti v domě umístit jeden kaktus.

Máta peprná, zdraví na dlani

Kromě toho, že má máta mnoho pozitivních zdravotních účinků, byl dříve peprmint používám k ochraně proti čarodějnicím a závistivým osobám. Máta je rostlinka, která vyčistí vzduch v místnosti a zajistí vaši pohodu. Někteří věří, že máta pomůže přitáhnout ekonomickou prosperitu.

Dekorativní bambus

Bambus se stal nejoblíbenější a nejžádanější dekorativní rostlinkou pro dům či byt. Zařazením této rostlinky do obývacích pokojů rozptýlíte správnou energii a navodíte čistou mysl. Pokud si přejete mít doma pocit pohodlí a klidu, pořiďte si rostlinky bambusu.

Zamilovaný jasmín

Romantický jasmín je známý jako rostlina páru a to z toho důvodu, že vnáší do vztahu klid a romantiku. Tato květina by měla být umístěna v ložnici, nebo v místech, kde pár spolu tráví nejvíce času. Doporučujeme koupit živý jasmín i jasmínové dekorace, nebo dekorační polštáře s motivy jasmínu.

Pozitivní tymián

Rostlinka tymiánu se v dávných dobách používala k odstranění negativních emocí. Nyní se tymián používá v interiéru jako pomocník při čištění vzduchu a podporuje kvalitnější spánek díky svým aromatickým silicím, které se vypouští do ovzduší.

Chryzantémy

Chryzantémy se vyznačují svou krásou a tím, že přinášejí do domu pocit štěstí a dobrou náladu, takže ji doporučujeme v oblastech, kde napětí převažuje pozitivní energii. Chryzantémy se pojí se životem a relaxací.

Voňavý eukalyptus

Stejně jako tymián, je eukalyptus ideální pro kvalitnější spánek. A nejen to, tato rostlina přitahuje prosperitu, proto ji často najdete v kancelářích a některých obchodních prostorech. Další skvělou vlastností je odvrácení negativních vibrací, které většinou přicházejí se závistivými či zlomyslnými jedinci.

Aloe Vera

Tato rostlina se stala populární díky svým pozitivním účinkům na mnoho kožních onemocnění, a proto působí velmi uklidňující povahou. Aloe Vera je snadno dostupný v každém květinářství a je také velmi jednoduché jej udržovat. Jediné co potřebuje je světlo a pravidelnou zálivku. Kromě atraktivního vzhledu, přitahuje aloe pozitivní energii a přináší štěstí do vašeho domova.