Co vše za vás obstará chytrá domácnost?

Stále více lidí v dnešní době mluví o tom, že nemusí doma rozsvěcovat světla nebo vařit, protože se o to postará chytrá domácnost. Jak vlastně pojem smarthome funguje a co všechno dnešní programy zvládnou za nás?

Hlavní plus – ušetříte!

Inteligentní dům je ten, který vnímá potřeby obyvatel a reaguje na ně. Od příjemného budíčku, přes kávu a přehledu počasí na dnešní den, až po zabezpečení domu ve vaší nepřítomnosti. Vytvořit i z domova chytrou domácnost není v dnešní době jen otázka pohodlí. Ušetříte také náklady na bydlení, a to není zanedbatelná výhoda.

Inteligentní pomocníci musí mluvit jedním jazykem

Ať už bydlíte v domě nebo bytě, při správném nastavení si program dokáže řídit jednotlivé činnosti bez toho, abyste je museli postupně zapínat a vypínat. Aby vše fungovalo správně, potřebujete najít systém, jehož přístroje spolu navzájem komunikují, proto nakupujte všechny chytré pomocníky u jedné značky.

Program vydá počáteční pokyn, jako je například uvaření večeře, kterou jste předem nachystali do rýžovaru. Ve tři hodiny odpoledne tak kontrolní jednotka spustí proces přípravy jídla, následně zkontroluje jeho dokončení a mezitím dohlédne, zda se v domácnosti neděje nic neočekávaného. Vy přicházíte do uklizeného bytu, který voní čerstvou večeří.

Přehrávání hudby i světla na povel jsou jen zlomek

Součástí chytré domácnosti můžou být veškeré domácí přístroje, jako trouba, pračka, myčka, kávovar nebo robotický vysavač. Dále můžete do systému zapojit osvětlení, termostaty a domácí alarmy, a to včetně kamer a zámků dveří.

Nebudete už muset myslet na věci, které jste dřív zapomněli. Pokud jste nevypli vařič nebo nezhasli světla, systém vás na to upozorní nebo je sám vypne. Vše můžete pohodlně ovládat z mobilního telefonu. Už nebudete muset utíkat z práce a zachraňovat pohromy, program za vás předejde chybám.

Dálkové ovladače vyhoďte z okna

Chytrou domácnost totiž ovládáte z mobilu nebo hlasem. Jednoduše, prakticky a přehledně. Vše ovládáte pomocí centrálního panelu se zabudovaným mikrofonem nebo přes mobilní aplikaci. Můžete zapomenout na ovladače k televizi, klimatizaci nebo termostat. Vše najdete přehledně na jednom místě.

Buďte moderní a vybavte si svůj domov inteligencí, ať už bydlíte v Praze, nebo na okraji menšího města. Abyste se mohli do nového bytu těšit a nebáli se, že způsobíte nějakou škodu, stačí si najít chytrého parťáka, který vám bude hlídat záda.