Pořiďte si saunu domů nebo na zahradu

Sauna patří ke zdravému životnímu stylu stejně jako otužování, dostatek odpočinku a pravidelný pohyb. V sauně se zbavíte stresu, pot z vašeho těla vyplaví toxické látky a horko, v kombinaci s ochlazením, posílí váš imunitní systém natolik, že bude pevný jako skála. Vlastní sauna dnes už není jen luxus, ale stává se nezbytnou součástí mnoha moderních domácností.

Dvě cesty k vlastní sauně

Pokud uvažujete o pořízení sauny, existují dvě základní možnosti:

  • typová sauna
  • sauna na míru

Typová sauna (někdy se také můžete setkat s názvem typizovaná sauna) má pevně dané rozměry, které nelze měnit. Primárně je určena k tomu, aby stála někde v prostoru, ale pokud máte doma vhodný výklenek, můžete ji do něj umístit také.

Rozměry nejmenší sauny do interiéru začínají kolem 110 x 100 centimetrů, takže se vám vejde i do panelákového bytu.

Venkovní sauny bývají rozměrově větší, ty nejmenší se vyrábí už od 210 x 160 centimetrů (vnější rozměr).

Sauna na míru má největší výhodu v tom, že její rozměry, vnitřní uspořádání, použité materiály i vzhled určujete vy sami. To znamená, že sauna se přizpůsobí vám a vašim prostorovým možnostem.

Týká se to jak saun do interiéru, tak saun určených do venkovních prostředí nebo na zahradu.

Potřebujete saunu umístit do podkroví se šikmým stropem? Chcete do sauny rohový vstup? Přejete si saunu sladit s designem vašeho bytu či domu?

To vše řeší finské sauny na míru.

Jejich výroba začíná konzultací s odborníky, kteří se vás budou ptát na vaše představy o vzhledu, velikosti a umístění budoucí sauny. Doporučí vám vhodné řešení a připraví první návrhy a vizualizace.

Díky tomu, že výroba saun na míru probíhá v dílnách v České republice, můžete se spolehnout na špičkovou kvalitu zpracování materiálů. Samozřejmostí je profesionální montáž u vás doma nebo na vaší zahradě.

Navíc si svoji budoucí saunu nemusíte vybírat jen podle obrázků – navštívit můžete saunový showroom, kde se na vlastní oči přesvědčíte o tom, jak může vaše vysněná sauna vypadat.

Pokud si na stavbu sauny troufáte sami, přečtěte si 5 rad, jak správně na to.