Béžová ložnice nemusí znamenat monotónnost

Béžová je jednou z nejžhavějších a nejobvyklejších barev. Její odstíny můžou být jak světlé, tak i tmavé, které jsou ideální pro vaši ložnici. Můžete ji kombinovat s jakýmkoli vybavením, protože béžová barva v ložnici je synonymem pro úžasnou rafinovanost a nespornou estetickou kvalitu.

Celá paleta béžových odstínů nemusí nutně znamenat monotónnost. Přesně naopak, když ji dobře zkombinujete, budete překvapeni, jak např. úspěšně vyřeší malé problémy s velikostí ložnice a zároveň bude působit uklidňujícím dojmem.

Zde jsou 3 důvody, které vás přimějí přehodnotit béžovou barvu a použít ji ve vaší ložnici.

Béžové odstíny

Kdo řekl, že když máte světle béžovou stěnu, tak nemůžete mít i béžovou postel? Pokud zvolíte trochu tmavší odstín pro čelo vaší postele, nejlépe čalouněné, je dílo hotovo! A jde o velice elegantní záležitost. K tomu je potřeba podlaha v neutrální barvě, nejlépe v medových nebo světlých odstínech. Zbytek místnosti dolaďte nábytkem z dubového dřeva.

Rozhodně nepromarníte, i pokud se rozhodnete pro postel s dřevěnou čelní deskou. Také v tomto případě musí být prvky nábytku vybrány v béžových odstínech, které nejsou daleko od sebe. Chcete-li vytvořit perfektní ložnici, doporučuji namalovat stěnu až poté, co si koupíte postel. Takto ji můžete krásně doladit.

Kontrast

Pokud už je v ložnici zařízená stěna, která je jejím výrazným prvkem, např. exponované cihly v teplé barvě písku, potom bude míchání nábytku v odstínech béžové opravdové potěšení. K široké, pohodlné posteli, plné dek a polštářů se hodí minimalistické doplňky v barvě zlatého kovu nebo malé prosklené noční stolky.

Neutrálnost

Světle dřevěná podlaha s béžovou stěnou? Chcete-li mix barev, můžete si stejně jako na obrázku pořídit polštáře a přehozy s různými odstíny šedé- od železné po perlovou. V podobném odstínu si můžete pořídit i noční či konferenční stolek nebo závěsy. Tmavá barva zvýrazní béžovou, která dodává celé místnosti kvalitu.