7 levných způsobů, jak vylepšit váš obývací pokoj

Toužíte po novém prostředí? Jste už unavení z toho, jak bydlíte, chcete nějakou změnu a máte nízký rozpočet? Nic není nemožné. Stačí trochu dobré vůle, energii a chuť pracovat a následovat těchto 7 tipů. Váš obývací pokoj se stane novým prostorem- teplejším, živějším a příjemnějším.  Rozdíl totiž není nezbytně ve velkých drahých věcech, ale skrývá se v detailech.

1. Vyšperkujte vaši pohovku

Váš oblíbený gauč už pomalu dosluhuje, ale vy stále hledáte nějaký levný způsob, jak ho upravit. Zakryjte ho světlou příjemnou látkou a na něj naskládejte barevné polštářky různých tvarů a velikostí. Výsledkem bude gauč jako nový.

2. Kupte si koberec

Pořiďte si koberec, který vám zútulní místnost a zároveň zakryje velký kus podlahy. Na trhu existuje mnoho typů vyrobených z dražších i levnějších materiálů. Vy si ale můžete vytvořit originální kousek metodou patchwork z vlny nebo bavlny, případně ho koupit ve velkých levných nábytkových řetězcích. Pokud máte větší prostor, můžete udělat koláž různých koberců, které dáte přes sebe.

3. Relaxujte v přírodě

S živými rostlinami nikdy neprohloupíte. Do rohu místnosti dejte malý stůl, na který vyskládáte vaši oblíbenou floru. Nemusí se jednat o velký prostor, důležité jsou detaily. Pořiďte si pěkné keramické květináče, dodají celkovému obrázku pořádný šmrnc. Navíc dnes můžete koupit rostliny za nízké ceny i v supermarketech.

4. Ozdobte stěnu

Chcete vymalovat pokoj nebo jste už otrávení se každý den dívat na obraz po vaší babičce? Nahraďte ho velkou fotografií, kterou si pověste na vaše oblíbené místo. Pořiďte si klidně velký formát 100 x 80 cm. Další variantou je mozaika různých obrazů, ale vyberte fotografie, které mají stejný motiv, třeba krajiny nebo portréty. Rámy by měly mít jednotnou barvu. Výsledek bude velice elegantní a rafinovaný a vaše stěna získá jiný rozměr.

5. Vyrobte si vlastní dekorace

Nápady kreativců a domácích kutilů jsou vždycky vítány, protože bude váš prostor jedinečný. Můžete si např. vyrobit lampu ve sklenici, kterou využijete jak pro osvětlení stolu, nebo čište originální designový kousek, který položíte na parapet nebo do rohu místnosti.

6. Pověste nové závěsy

Pokud existuje prvek, který může nejvíce proměnit váš obývací pokoj, jsou to záclony a závěsy. Pokud myslíte, že se jedná o finančně náročné položky, jste na omylu. Látky můžete koupit v levném textilu, nebo v second handu, hůl a háčky na pověšení v obchodech pro kutily. Vyberte si příjemné uklidňující barvy.

7. Poskládejte si vlastní knihovnu

Nemáte peníze na novou knihovnu, ale máte spoustu knih a málo místa? Naskládejte knihy na sebe, dolů položte ty největší a nejtěžší, postupně nahoru lehké malé knížky. Takový objem knih dejte kolem vašeho psacího stolu a vsaďte se, že až přijdou vaši známí, nespustí z tohoto originálního pojetí oči.