Jak vybrat sušičku potravin?

Rádi si dopřejete chutné pamlsky v podobě sušeného ovoce? Nebo jste vášnivý houbař či zahrádkář, který nestihl zpracovat vypěstovanou úrodu? Pak se pro vás sušička potravin stane vynikajícím pomocníkem při přípravě mnoha lahodných specialit. Sušit v ní můžete nejen ovoce a zeleninu, ale také lahodné hovězí či kuřecí maso i zvěřinu, ryby, houby, voňavé bylinky ba i těstoviny. Sušením se v potravinách uchovává vysoký podíl minerálů, vitamínů a důležitých prvků, které přispívají ke správné funkci celého organismu a také jsou zdrojem vitality a potřebné energie. Navíc si pokrmy zachovají fantastickou chuť, barvu i aroma.

Kulaté nebo hranaté

Kulaté sušičky využívají principu vertikálního proudění vzduchu. Topné těleso – termostat je umístěn v jejich spodní části. Potraviny na spodních plátech jsou usušené spíše než ty z vrchních, proto je nutné je v průběhu sušení překládat. Výhodou je, že si je můžete dokoupit a naskládat v jakémkoliv počtu. Hranaté modely sušiček disponují termostatem umístěným na zadní stěně, v důsledku čehož dochází k rovnoměrnému proudění vzduchu. Svým vzhledem připomínají elektrickou troubu. Otevřením dvířek naskládáte do jejich nitra jednotlivé pláty, ale jen v určitém počtu.

Materiál plátů

Pokud jde o výrobní materiál plátů, v nabídce najdete dvě varianty. Plastové nebo kovové vyrobené z prvotřídní nerezavějící oceli. Plastové představují cenově dostupnější alternativu, vyznačují se lehkostí, průhledností a nenáročnou údržbou. Příjemným bonusem je, že použitý plast je v BPA free kvalitě bez obsahu škodlivých látek. Pláty z nerezové oceli si vás získají brilantní kvalitou, mimořádnou odolností a dlouhou životností. Jsou dražší, těžší, ale velmi dobře se myjí v myčce nádobí.

Příslušenství k sušičkám

Součástí balení jsou speciální pláty různých rozměrů s většími nebo menšími otvory na mřížkách. Ty větší využijete při sušení velkých kusů masa či ovoce, které vyžadují intenzivnější proudění vzduchu. Menší jsou vhodné na sušení bylinek a drobného bobulovitého ovoce. V balení naleznete i foliové pláty sloužící ke zpracování menších a mokrých pokrmů, také nepřilnavé teflonové vložky zabraňující přetékání šťávy a nepromokavý podnos umístěn na dně sušičky, který chrání motor před stékající tekutinou.

Úžasné speciální funkce

  • Programy sušení – výborná funkce, při které stačí zadat příslušný režim na ovoce, houby, maso nebo bylinky a sušička si sama zvolí čas a teplotu sušení.
  • Sušení infračerveným světlem – unikátní program, jehož předností je sušení pomocí infračerveného záření působícího podobně jako sluneční paprsky. Díky němu si potraviny uchovají vitamíny a minerální látky i skvělou chuť.
  • Combo – geniální program na sušení šťavnatých plodů, který pracuje na principu střídání vysokých a nízkých teplot, čímž se zabrání ztrátě živin.
  • Fast – program určený na precizní sušení masa. Teplotu nastaví na maximální hodnotu, maso se rychleji usuší a získá delikátní chuť s množstvím živin.
  • Výroba jogurtu – speciální režim, který vám připraví zdravý jogurt s nezaměnitelnou chutí.
  • Otáčivé pláty – jsou zárukou efektivní cirkulace vzduchu kolem potravin.
  • Ochrana proti míchání pachů – speciální cirkulací vzduchu zabrání tomu, aby se smíchaly pachy různých druhů potravin. Například, pokud maso, ovoce, ryby a bylinky sušíte najednou.
  • Ochrana proti přehřátí – když se přístroj začne přehřívat, pomocí této úžasné funkci se automaticky vypne.