5 typických chyb při vybavení ložnice

Zde je seznam těch nejčastějších chyb, kterých se dopouštíte, když si pořizujete novou ložnici. Jsou zde uvedeny super nápady, jak se jim vyhnout.

Při návrhu ložnice musíte zhodnotit, jestli bude vámi vybraná postel, nábytek a dekorace vytvářet příjemné prostředí. Než začnete plánovat, vezměte na vědomí tyto začátečnické chyby, vyvarujte se jim a udělejte z vaší ložnice místo, kde můžete nerušeně relaxovat.

1. Příliš velká postel

Velké postele vypadají bezesporu velmi elegantně. Berte ale na vědomí rozměr vaší ložnice, protože přece nechcete neustále zakopávat o rohy postele. Pamatujte na to, že se vám do ložnice musí vlézt šatní skříně, komody a stolky.  Při výběru si místnost pečlivě změřte a navrhněte si takovou postel, která bude úměrná volnému prostoru.

2. V ložnici není místo k hnutí

Pokud sdílíte ložnici s partnerem/partnerkou, jistě už znáte nejrušnější zóny místnosti. Jeden z vás chce odejít z místnosti, ale nejde to, protože jsou otevřené šuplíky a dveře a vaše postel je ve středu místnosti. V této ložnici se cítíte jako sardinka ve slaném nálevu, nemáte se kam pohnout. Pokud chcete ušetřit prostor, pořiďte si šoupací dveře.

3. Nedostatek místa ve skříních

Máte hodně oblečení, ale chcete krásnou elegantní skříň, do které se vám toho moc nevleze. Než se pustíte do hledání nábytku, zkontrolujte si, kolik místa potřebujete, abyste uskladnili všechno oblečení.  Skvělým řešením jsou vestavěné skříně, které vám poskytnou dostatek místa. Můžete si navrhnout originální skříň, kterou si můžete sami sestavit.

4. Elektrické zásuvky

Pokud nemáte dost elektrických zásuvek, jde o chybu návrhu místnosti. Jde o nepříjemnost, jelikož přes noc nabíjíte mobilní telefony, pracujete na notebooku apod. Když máte jednu velkou zásuvku za postelí a k ní připojeny všechny kabely, máte v tom zmatek a nevypadá to zrovna útulně. Pokud plánujete renovaci ložnice, napište si seznam všech přístrojů, které používáte a ujistěte se, že budete mít dostatek zásuvek pro všechny z nich.

5. Některá místa v ložnici nejsou využitá

Zejména podkrovní ložnice mají mnoho výklenků a zdánlivě zbytečných rohů. Můžete z nich vytvořit skvělé úložné prostory, např. pod šikmým stropem umístěte skříň podle sklonu stropu, aby se využila kapacita místnosti na maximum.  Do volného výklenku zapusťte noční stolek.