10 tipů na to, jak se zabavit v karanténě

V dnešních dnech se většina z nás ocitla v karanténě, která může být chtěná, či nechtěná. Po pár dnech doma Vás přejde nadšení z volného času a budete se trápit tím, čím se zaměstnáte a jak využijete Váš čas. Pojďme se v dnešním článku podívat na 10 věcí, kterými se můžete zaměstnat.

Úklid

Jistě znáte to, že v průběhu pracovních dní máte čas maximálně na povrchový úklid, zbytek věcí zametete takzvaně „pod koberec“. Nyní nastává čas na to uklidit všechny věci, které jste dříve uklidit nestíhali. Můžete protřídit Vaše oblečení, vyklidit různé knihovny, či komody, utřít prach a podobně. Jistě ve Vaší domácnosti najdete spoustu věci, které potřebují uklidit, či protřídit.

Čtení knih

Pokud dostáváte na Vánoce, či na narozeniny hromadu knih, teď je naprosto ideální čas na to si je všechny přečíst. Nemusíme si nic nalhávat, v každodenním životě je náročné si najít čas na to se k četbě knih dostat. Udělejte si tedy párkrát do týdne relaxační odpoledne a přečtěte si všechny ty výborné knihy, na které jste si nemohli najít čas. Jestli nemáte doma žádné knihy, které by Vás nalákaly k četbě, zkuste se podívat na internetu po různých elektronických, či audio knihách. Navíc mnoho internetových eshopů má teď také různé slevy na knihy. 

Filmy a seriály 

Pokud Vám stále unikaly filmové novinky, či skvělé seriály, můžete začít slavit, protože teď je naprosto ideální čas na to je všechny shlédnout. Naprosto ideální platformou na filmy, či seriály je světoznámý Netflix, na kterém najdete opravdu téměř vše. Pokud jej ještě nemáte, rozhodně se zaregistrujte, jelikož Vám opravdu pomůže zabít čas, který musíme trávit doma v karanténě.

Cvičení

Nemusíte propadat smutkům kvůli tomu, že jsou nyní zavřena všechna fitness centra, jelikož se dá skvěle cvičit i doma. Na internetu najdete spoustu skvělých videí, či cviků, podle kterých můžete cvičit. Pokud doma nemáte žádné činky, nic ještě není ztraceno. Existuje totiž spousta skvělých a účinných cviků, při kterých můžete cvičit pouze s vlastní váhou. Spoustu cvičitelů také dělá online lekce, kterých se můžete zúčastnit z pohodlí domova a dát si do těla společně s ostatními.

Učení cizích jazyků

Každý by jistě chtěl zlepšit si své schopnosti v cizích jazycích. Teď máte jedinečnou možnost! Stačí hodina denně a uvidíte, že za chvíli budete pociťovat velké rozdíly. Ponořte se do slovníčků, videí a uvidíte, jak Vám to pomůže! Nezapomínejte na známé pořekadlo „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“. Tak hodně štěstí při učení!

Vyvolání fotografií

Jestliže máte telefon, či paměťovou kartu plnou fotografii z dovolených, máte teď jistě spoustu času na to si je protřídit a vyvolat. Dejte si je do fotoalba a uvidíte, jakou budete mít radost z toho, až budete za pár let tímto fotoalbem listovat.

Meditace

Díky této velmi stresové situaci je určitě skvělé každý den nějaký čas věnovat meditaci. Na internetu můžete najít spoustu tipů a návodů na to, jak meditovat.

Ruční práce

Ať už jde o pletení, kreslení, háčkování, práci na zahradě… dělejte cokoliv, na co jste dříve neměli čas a třeba jste na tyto věci úplně zapomněli.

Péče o své tělo, ale i mysl 

Užijte si krásný večer, napusťte si vanu, zapalte si svíčky, dejte si na obličej masku, nebo si udělejte krásnou manikúru. Cokoliv, co Vám udělá radost v těchto těžkých chvílích! Pečujte také o svoji mysl, utřiďte si všechny Vaše myšlenky v hlavě, zamyslete se také nad věcmi, které Vás trápí. Ačkoliv se to může zdát paradoxní, tak tyto těžké chvíle jsou na seberozvoj jak dělané!

Vaření

Jestliže máte v šuplíku sbírku receptů, které chcete vyzkoušet, nyní máte čas na to je všechny vyzkoušet! Třeba máte skvělé nadání pro vaření a ani o tom nevíte! A pokud Vám došla inspirace na to, co vařit, tak rozhodně nezoufejte! Internet je plný skvělých receptů, ale můžete také zkusit oprášit nějaké recepty například po Vaší babičce, které jsou vždycky stejně nejlepší.