3 nejdůležitější elektrospotřebiče pro novou kuchyň

Správné rozvržení kuchyňského nábytku a veškerých spotřebičů je jedna věc, ovšem samotná realizace je věc druhá. Realizace kuchyní patří bezpochyby k nejsložitějším úkonům z celého bytu či domu. Při jejím plánování a navrhování je nutné respektovat ergonomická pravidla i bezpečnostní normy a skvěle se orientovat v nabídce kuchyňských spotřebičů.

Je-li řeč o moderních kuchyních, pak jde spíš o důmyslnou laboratoř. Kuchyně dnešní doby mají elegantní linie, jež si bez vestavných i volně stojících spotřebičů nelze představit. Za největší revoluční krok ve světě kuchyňských spotřebičů můžeme označit odtržení trouby od vaření.

Sporák a varná deska

Klasický sporák nahradila varná deska ovládaná buď manuálně, nebo dotykovými senzory. Mimo plynové plotny se v kuchyních dnes používají sklokeramické a indukční desky. Na první dojem jsou k nerozeznání, rozdíl poznáme však při prvním vaření.

Sklokeramická varná deska funguje podobně, jako plotýnka elektrická. Nejdříve se rozehřeje a nádoba přijímá teplo. Díky tomu lze na ní vařit, dusit, smažit nebo ohřívat. Naproti tomu indukční varná deska se samo o sobě nezahřeje, zahřívá rovnou nádobu na ní položenou. K ohřevu dochází ihned a navíc v teplotě, kterou si nastavíme. Indukční varné desky vaří rychle a během vaření je lze regulovat – pro vaření na indukční varné desce je zapotřebí také indukční nádobí.

Lednička

K dalším nepostradatelným kuchyňským elektrospotřebičům vedle varné desky a sporáku, patří lednička. Moderní lednička je především tichá, poměrně úsporná s řadou praktických funkcí navíc. Zvažujete-li pořízení nové lednice, pak se rozhodně zaměřte na výrobky s energetickou třídou A ++. Taková lednička vám ušetří až tisíce korun ročně v porovnání se staršími typy s vysokou spotřebou elektrické energie.

V minulosti se na uskladňování potravin používalo spižíren. Ty se z našich domácností vytratily a nahradily je moderní lednice, jež mají zabudovány pokročilé systémy proudění vzduchu a dosahují až 3x lepší skladovatelnosti potravin. Mimo energetické třídy při nákupu nové ledničky zkoumejte i její přídavné funkce – vyplatí se vám to. Nepotřebujete-li něco hned, časem určitě.