Jak vybrat dárek na Valentýna?

Svátek zamilovaných se blíží. Chcete potěšit svou drahou polovičku, ale nedaří se Vám vymyslet vhodný dárek? Přinášíme pět zásad, jak při výběru postupovat.

Ujasněte si cenu

U zamilované dvojice se dá předpokládat, že obdarování bude vzájemné. V partnerském vztahu je důležitá otevřenost a důvěra. Pokud by cenový rozdíl mezi dárky byl příliš velký, mohl by se jeden z partnerů cítit poněkud trapně. Tuto situaci snadno vyřešíte, pokud si předem stanovíte přibližný cenový limit, v jakém se budete pohybovat.

Naslouchejte partnerovi pozorně

Někteří lidé jsou při vymýšlení dárků bezradní. Chtěli by partnerovi udělat radost, ale bojí se, že se netrefí do vkusu. Výběr dárku si můžete ulehčit, pokud budete partnerovi pečlivě naslouchat. Je pravděpodobné, že se občas zmíní o tom, co by chtěl, co mu dělá radost. Pokud tyto zmínky zachytíte, na Valentýna máte prakticky vyhráno.

Nechtějte překvapit za každou cenu

Výběr dárku je potřeba přizpůsobit povaze partnera. Existují lidé, kteří se přímo děsí jakýchkoliv překvapení. Pokud víte, že Váš partner překvapení nemiluje, zkuste mu dárek naznačit a sledujte jeho reakci. V některých případech je dokonce lepší s partnerem výběr přímo konzultovat, případně se zeptat, co by ho potěšilo. Hodnotu dárku to nikterak nesnižuje, ba naopak. Partner ocení, že ví, co ho čeká a může se připravit.

Pozor na žertovné a peprné dárky

Vtipné dárky a erotické pomůcky můžou být velmi vhodným valentýnským dárkem. Berte však v úvahu, jak dlouho jste s partnerem a jak dobře se vzájemně znáte. Co Vám připadá vtipné, může partnera urazit. Pokud se svou partnerkou chodíte dva měsíce a jako dárek jí vyberete kostým dominy, můžete ji přivést do rozpaků, v krajním případě Vás může považovat za úchylnou osobu.

Klasikou nic nezkazíte

Pokud si nejste výběrem jisti, nic nezkazíte klasickými dárky, jako jsou květina, romantická večeře, pobyt pro dva nebo nějaká drobnost. Velmi oblíbeným a neutrálním dárkem je láhev kvalitního alkoholu, vkusně a tematicky zabalená, případně čokoláda. Pokud se náhodou nestrefíte do chuti, dá se tento dárek zcela bez problémů poslat dál při jiné oslavě.