Víme, jak zastavit čas a omládnout až o 10 let

Každá žena cítí příznaky staří, ale to však neznamená, že nemůže svému vzhledu přidat na mládí a energii. Abyste vypadala o 10 let mladší, můžete postupovat podle různých make-upových a vlasových triků. Můžete však také zapracovat na svém životním stylu, který vás udrží svěží. Jedna věc, kterou si musíte zapamatovat je ta, že jste pořád nádherná, bez ohledu na věk. Faktem je, že většina lidí vypadá nejlépe až ve svém pozdějším věku poté, co posílí své sebevědomí a dospějí. Pokud chcete vědět jak vypadat o 10 let mladší, koukněte na Část 1 a začněte.

Část 1: Pečujte o svůj obličej

 1. Používejte každý den prostředky na čištění obličeje. Ujistěte se, že jste si vybrala jemný odličovat, který neobsahuje olej. Pokud je váš prostředek příliš hrubý k vaší pokožce, může dojít k vysušení kůže a to vám přidat na věku. Také se ujistěte, že odličovat je přizpůsobený vašemu věku a ne pro teenagery. Měla byste čistit obličej před každým nalíčením.
 • Pokud nepoužíváte prostředky na čištění obličeje, měla byste začít, obzvlášť pokud jste starší. Čisticí prostředek odstraňuje venkovní chemikálie, které se usazují v pórech, stejně jako make-up, který způsobil stárnutí tím, že jste ho nechala na kůži příliš dlouho.
 1. Vždy obličej hydratujte. Stejně jako čištění obličeje je i hydratace velmi důležitá. Potřebujeme totiž, aby pokožka byla svěží a očištěná. Najděte krém, který je doložen poznámkou „anti-age“ (= proti stárnutí) a který hydratuje pokožku do hloubky. A co víc, i muži mohou tyto přípravky používat.
 1. Ochraňujte pokožku před sluncem. A to nejenom na pláži. Pokud opravdu chcete vypadat mladší, musíte ochraňovat kůži před sluncem KDYKOLIV na něj vyjdete. V obchodních regálech můžete najít opalovací krémy, které chrání kůži před slunečním zářením a zároveň pokožku hydratují. Spálení může způsobit předčasné stárnutí kůže, takže se ujistěte, že si každý den tělo mažete krémem s alespoň UV 15. Pokud ne, můžete skončit s vrásčitou kůží a hnědými skvrnami v obličeji. Nepoužívejte opalovací krém jen na obličej. Vetřete ho i na ruce, paže, hruď či jakoukoliv jinou část těla, kterou budete vystavovat slunci.
 1. Je potřeba i peeling obličeje. Peeling je další část každodenního čištění pleti pro mladší pokožku. Zjemní a rozjasní váš obličej a znovu si dobijete energii. Opět se ujistěte, že jste si vybrala správný krém pro vaši pokožku (přesněji věkovou kategorii) a aplikujte jej každý den.
 1. Udržujte si svůj obličej. Pokud chtějí muži či ženy vypadat mladší, musí o svůj obličej pečovat. Ženy by si měly udržovat své obočí pěkné a silné. Možná si myslíte, že tenké obočí je sexy, ale ve skutečnosti vás učiní starší. Jak stárnete, vaše obočí se ztenčí, vyberte si proto tužku o stejné velikosti jako je vaše obočí, abyste ho vyplnila a vaše tvář vypadala mladě. S tlustším obočím bude vaše tvář vypadat znovu mladá a plná.

Muži by si měli udržovat svůj obličej oholený, protože větší vousy je udělají mnohem staršími, než ve skutečnosti jsou.

 1. Noste správný make-up. Existuje spousta make-up triků, díky kterým budete vypadat mladší. Nejlépe použitý make-up zakryje skvrny a dodá obličeji více života. Zde máte několik triků, které byste měla vyzkoušet.
 • Použijte krémový korektor. Tuhý korektor může kolem vrásek pouze kroužit, ale nikoliv je zakrýt. A pokud dojde na korektory, je lepší jich použít méně, protože jinak může korektor vaše vrásky spíše zdůrazňovat než skrývat.
 • Dejte tvářím růžový odstín. Stačí trošku oklepat štětec o lícní kosti. Tvář se s věkem více zvětšuje, a když svým tvářím dodáte červené barvy, ztenčí se.Pokud růž aplikujete níž, budete vypadat starší.
 • Nahraďte černé oční linky za hnědé. Černá vypadá příliš tvrdě, a čím jste starší, tím vybírejte jemnější barvy. Také rozmazání oční linky vypadá přirozeněji a dodá vám mladší vzhled.
 • Zvýrazněte své řasy. Vyzkoušejte zkroucení řas, řasenky s posilujícími či zahušťovacími složkami, abyste vypadala mladší. Jak stárnete, řasy se ztenčují a vy proti tomu můžete bojovat.
 • Na rty pouze rtěnka. Jen krásný světlý odstín růžové může zapůsobit. Pokud si zvýrazňujete a malujete rty moc výrazně, působíte tvrdě. Vaše se přirozeně ztenčují, takže je potřeba je trochu zvýraznit, ne však příliš, jinak nedosáhnete mladistvého vzhledu. Každá žena hledá perfektní odstín červené, aby své rty zdůraznila, vy však můžete sáhnout po rajčatové či cihlové barvě, i tím dodáte rtům dramatický vzhled.

Část 2: Pečujte o své tělo

 1. Obarvěte šediny. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že šedé vlasy jsou sexy a stylové jak pro muže, tak ženy, ale pokud se šediny objeví ve vašich vlasech, pravděpodobně se jich budete chtít zbavit. Pokud si troufáte obarvit si vlasy sama nebo vám je obarví známý, podívejte se alespoň na video o krytí šedin od profesionála. Budete překvapena, jaký rozdíl způsobí změna k vaší přírodní původní barvě. Měla byste však pamatovat na to, že barvení vlasů je škodlivé, barva vlasů sice může vypadat mladistvě, zato vlasy už mnohdy ne.
 1. Ostříhejte se.Možná pociťujete stárnutí díky tomu, že váš účes je stejný jako před 30 lety. Je na čase, abyste získala mladší, elegantnější a trendy účes, aby vynikla vaše krásná tvář. Podívejte se na internet nebo do časopisů po účesech, které by se vám nejvíce líbily, a poté požádejte svého kadeřníka o radu. Nemusíte mít ty nejoblíbenější a nejpopulárnější účesy, stačí jen malá změna a hned jste si ubrala 10 let na věku. Ženy se často obávají účesu s ofinou, avšak pokud máte vyšší čelo, ofiny jsou ideální a navíc trendy! Dodají vlasům objem, a pokud máte delší vlasy, můžete přemýšlet i o delších ofinách (např. až ke krku).

Muži vypadají mladší jen s pár centimetry vlasů.

 1. Udržujte své zuby zdravé. Zářivě čisté a rovné zuby vám pomohou s vaší cestou k mladšímu já. Zkažené nebo křivé zuby nevypadají moc dobře a navíc kvůli nim vypadáte starší. Máte-li nějaký zubní problém, neváhejte se obrátit k zubaři. Pokud takové problémy nemáte, ale svým zubům nevěnujete moc času, alespoň se ujistěte, že si nejméně dvakrát za den čistíte zuby. Můžete se také podívat po bělící pastě či bělícím přípravkům, avšak dbejte na zvýšenou bezpečnost při jejich používání.
 1. Noste pohodlné oblečení. Je důležité, abyste si oblékala pohodlné oblečení, ale zároveň vypadala dobře. Například šaty vypadají in v každém věku. Oblékání podle určité věkové kategorie ovlivňuje i celkový vzhled. Zde si ukážeme pár věcí, které je dobré vyzkoušet:
 • Ženy by měly nosit pohodlné košile, aniž by se snažily ukázat svůj dekolt.
 • Muži i ženy by si měli po určité době aktualizovat šatník. Pokud jste v posledních letech či desetiletích nenakupovali, je to nejspíš důvod, proč stárnete. Běžte nakupovat a zjistěte, jaké oblečení se dnes nejvíce nosí. Šatník si můžete obměnit a zároveň si zachovat svůj osobitý styl.
 • Nenoste těsné oblečení, abyste se cítila mladá. Místo toho si vyberte pohodlné oblečení, ve kterém je vám nejlépe.
 • Noste jasné barvy. Tmavě hnědé, šedé či černé barvy sice zeštíhlují, ale působí tvrdě a navíc kvůli ní budete vypadat starší. Jasnější barvy, jako jsou modrá, červená, zelená či růžová, vám dodají energii a život. Vyhněte se tedy úplně tmavému vzhledu a smažte se barvy kombinovat, například se šperky. Černé kalhoty skvěle pasují například ke světlému topu.
 • Ženy by se také měly ujistit, že nosí správné šperky. Určité náhrdelníky či náušnice mají tendenci dělat ženy staršími. Místo toho je vyměňte za světlé kroužky či roztomilé náušnice a více trendy a méně objemné šperky.
 1. Nezapomeňte dodržovat pitný režim.Díky vodě vaše pokožka bude vypadat mladě a vaše tělo bude zdravé. Sklenka či dvě vody při každém jídle je ideální. A na pití vody nemusíte být ani žíznivá. A pokud cvičíte, pijte ještě víc jak normálně. Díky tomuto zázraku budete vypadat mladě a dokonce se tak i budete cítit!
 1. Denně cvičte. Doporučuje se cvičit alespoň 30 minut denně, ať už půjdete na energickou procházku, zacvičíte si jógu nebo si ráno zaběháte. Možná se cítíte příliš zaneprázdněná na cvičení, nebo že jste příliš při těle, ale existují různé druhy cvičení pro určité kategorie lidí. Každý se v nějaké kategorii najde. Pokud cvičení zařadíte do vaší denní rutiny, omládnete. Samozřejmě byste se měla vyhýbat tučným pokrmům a místo toho jíst zdravé potraviny, abyste dodala tělu potřebné živiny a nevypadala starší.

Starší lidé by měli vyzkoušet jógu. Jedná se o formu cvičení, která vám pomůže získat rovnováhu a energii. Vhodná je též cykloturistika, chůze a pilates. Pokud se díky cvičení cítíte unavení, nezoufejte, je to část tréninku! Pokud si budete dopřávat masáže a začnete relaxovat, budete se poté cítit mladší a plná energie, zvláště po náročném cvičení.

 1. Jezte zdravě. Konzumace tří zdravých jídel denně spolu se zdravými svačinami a spoustou vody vám pomohou k omládnutí, nejenom psychicky, ale i fyzicky. Pokud konzumujete pouze zpracované potraviny nebo se neustále přejídáte, vypadáte starší, než doopravdy jste. Potraviny, které jsou bohaté na vitamín C, jako je brokolice či pomeranč, vám pomohou k vytouženému výsledku a antioxidanty, jako jsou bobule, vám pomohou očistit pokožku. Mrkev a sladké brambory jsou pro vaši pokožku též skvělé a nízkotučné jogurty pomohou udržovat vaši zubní sklovinu silnou.

Přínos pro vaše tělo je samozřejmě také ovoce a zelenina nebo přírodní potraviny. Vyškrtněte ze svého jídelníčku tučné pokrmy či polotovary a omládnete hned!

Část 3: Žijte zdravě

 1. Redukujte stres. Známá věta „Don’tworry, be happy“ (=neřeš to, buď šťastný) zní jako klišé, ale tato věta v podstatě znamená „Žij bez stresu“. Čím méně stresu ve vašem životě je, tím méně opotřebená budete duševně, což se podepíše i na vašem fyzickém vzhledu. Už jste si někdy všimla kamarádky, která prožila těžké časy a zestárla o několik let? Všichni prožíváme těžké časy, ale záleží na tom, jak si s nimi poradíme. Snažte se dostatečně spát a relaxovat. Také pomáhá si vyčistit hlavu meditací, protože většina problémů je jen dočasných. Cvičení jógy je fantastický způsob jak snížit stres, žít v přítomnosti a jak se starat o své tělo.

Bohužel ne s každou stresovou situací si cvičení poradí, nemůžete se vyhnout stresu úplně. Ale žít s pozitivním přístupem je dokonalé řešení stresu.

A smějte se z plných plic! Protože smích patří k pozitivnímu myšlení, díky němu omládnete a život je přeci s úsměvem lepší.

 1. Udržujte si dobrý postoj. Rovná záda a hlava nahoru, nejen že se budete cítit lépe a více připravena na nový den, ale budete se cítit mladší. Potom se budete cítit, jakoby se váš život převrátil naruby a nebudete vypadat ani se cítit staře. Všechno je to o dobrém postavení, pokud si udržíte skvělý postoj, budete vypadat energičtěji a plná života. Ať už stojíte či sedíte, měla byste si udržovat páteř rovnou.
 1. Dopřejte si dostatek odpočinku. Ačkoliv každý člověk potřebuje jiné množství spánku, spaní alespoň 7-8 hodin by mělo stačit, abyste byla připravena na další den. Nechcete přeci, aby váš obličej vypadal jako nafouknutý balón, protože jste málo spala. Jakmile budete starší, na vašem těle se budou stále častěji a jednodušeji projevovat známky únavy, takže vás tento příznak upozorní, že spánek opravdu potřebujete. Také je možné, že čím starší budete, tím méně budete potřebovat spánku, tudíž je dobré sledovat vaše tělo.
 1. Vyhněte se kouření. Nejen že kouření je škodlivé pro vaše zdraví, ale také mnohem urychlíte proces stárnutí. Pokud jste kuřačka, měla byste si začít odvykat, aby se vám nezužovaly rty, nevysušovala kůže a neměla vrásky po celém těle a vaše vlasy neztrácely na lesku. Kouření také způsobuje zabarvení rukou a nehtů, což je další příznak stárnutí. Překvapí vás, jak rychle díky odvykání omládnete.
 1. Vyvarujte se přílišnému či častému pití alkoholu. Je v pořádku jít pít a bavit se se svými přáteli jednou za čas a určitě se neomezujte v alkoholu, pokud se s ním rádi bavíte s přáteli, koneckonců, s alkoholem je více energie a zábavy, že?

Pravidelné konzumování alkoholu však dokazuje, že se pokožka vysušuje, čemuž byste se měla raději vyhnout, pokud chcete vypadat mladší.

Samozřejmě, součástí omládnutí je bavit se a pro některé je alkohol povzbuzujícím stimulantem, takže klidně můžete pít, ale všeho s mírou

 1. Buďte hrdá na svůj věk. Zatímco budete na vzhledu snižovat věk, buďte hrdá na to, kolik let máte a jaké zkušenosti jste získala – nesnažte se zakrýt, kým opravdu jste. Za život jste dosáhla skvělých cílů a opravdu byste neměla chtít žít znovu jako dvacetiletá. Pokud si udržíte zdravý postoj k životu a jste hrdá na to, jak vypadáte a kdo jste, pak budete vypadat mnohem mladší než někdo, kdo se zoufale snaží zakrýt známky stárnutí.

Cítit se pozitivně je jeden ze způsobů, jak sejít z dlouhé cesty stárnutí a cítit se mladší. Vyzkoušejte to, alespoň jednou.