Podivné beauty trendy roku 2018

Výrazně namalované rty nebo modré vlasy již dávno nejsou považovány za něco ojedinělého, nebo avantgardního. Ženy z celého světa prahnou být od pradávna originální a krásné. Ne vždy se to však povede. Ne vždy totiž nové znamená krásné. Někdy se nový trend uchytí, jindy zanikne stejně rychle jako vzniknul. Zde překládáme několik beauty trendů a je na vás, abyste se rozhodli, zdali jsou in nebo out . Obočí ve tvaru rybího ocasu, tetování do vlasů nebo barevné podpaží, to je jen malá ukázka toho, co dnes hýbe nejen světem modelingu, ale i zbytkem světa. 

Vlasy – tetování, paruky nebo třpytky?

Blondýny, brunety, nebo zrzky? To je nuda! Stejně jako jednobarevná barva vlasů již není lákadlem pro nevěřícné oči. Duhové vlasy! Tento trend jste jistě zaznamenali již minulý rok, letos byl trochu inovován. Nebarví už se totiž celá hlava, ale třeba jen konečky nebo naopak kořínky na hlavě.

Tetování na vlasy, hit letošního roku, kterému propadly i celebrity. Tetování na rameni již dávno není nic neobvyklého, to co hýbe nejen internetovým světem je tetování do vlasů. Stříbrné, zlaté nebo barevné, funguje jednoduše. Pokud si ho chcete vyzkoušet, používá se  jako tetování ze žvýkačky, akorát je potřeba dané místo pořádně učesat a přestříkat lakem na vlasy. Stejně oblíbenými se staly také třpytky do vlasů, které nasypete na pěšinku, o měsících vymývání už se ale nikde nepíše!

Pokud si ovšem vlasy nechcete ničit,nebo chcete barvy či střihy střídat častěji, pak jsou paruky přesně to pravé pro vás. Paruky nejsou záležitostí jen divadelních herců nebo cirkusových klaunů. V poslední době se trend nošení paruk rozšířil díky mladé internetové star Kylie Jenner i mezi mladé lidi. Z brunety na den blondýna, dlouhé lokny pro sestřih na ježka, tady se meze nekladou. Navíc je lze sehnat docela levné a kvalitní na internetových e-shopech jako je Aliexpress nebo Wish.

Oči – Fishtail brows nebo barevné řasenky

Fishtail brows neboli obočí ve tvaru rybího ocasu už je pořádný úlet! Obočí normálně nemá tvar půlměsíce, ale jedna koncová část (ocásek) pokračuje nahoru zatímco druhá, odděleně, pokračuje dolů. Prostě šílenost!  Není však třeba panikařit, jedná se jen o optický klam, mezera je vytvořené pomocí korektoru a obočí je dokreslené tužkou. Doufejme, že tento trend zmizí stejně rychle, jako přišel.

Naopak vítanou novinkou mezi beauty blogery je různobarevná řasenka. Modrá nebo např. červené skvěle mohou doplňovat stíny na očích a oči samotné tak krásně zvýraznit. Za nás určitě in!

Barvy a zase barvy!

Je třeba si prozářit den! Ať už je to žlutá tvářenka, růžová spodní linka anebo neobvyklá barva rtů, barvy prostě někdy nejsou na škodu. Pokud  k výraznějšímu či neobvyklému obličejovému líčení zvolíte minimalistický outfit, dá to barvám krásně vyniknout, a vy tak rozhodně budete in!

Kde to ale s barvením nepřehánět, to je u podpaží. Novým trendem posledních pár měsíců je barvit si podpaží výraznými barvami, jako je růžová nebo zelená. To už je na nás trochu moc!

Neváhejte však a nebojte se vyzkoušet některý z trendů i na sobě.

Renáta Z.