Módní trendy na jaro/léto

Módní trendy pro nastávající jaro a léto není nic jiného, než jasné a výrazné barvy a velmi krásné oděvy. Konečně přichází sezóna, kdy všichni, kdo se rádi oblékají a záleží jim na jejich celkovém vzhledu, mohou obléknout tak, jak chtějí a dát si na outfitu záležet. Po módní přehlídce v Miláně jsme se dozvěděli, že klíčová je hlavně barva, ať už výrazná, nebo pastelová. Také se vrací osmdesátá léta. Minimalisté budou mít pré, protože tento rok budou trendy kalhotové overaly a baleríny.

Osmdesátky v noci

Návrháři se zaměřili hlavně na osmdesátá léta. Naleznete zde všechny siluety (úzké pasy, široká ramena, dlouhé a štíhlé nohy). Doufám, že se shodneme, ale mně všechny tyto postavy připomínají postavu legendární princezny Diany, která dodnes ovlivňuje módu ve všech směrech.

Osmdesátky ve dne

Nyní se čtenáři/čtenářky rozdělí na dva tábory. Na jeden, který preferuje elegantní módu, a na druhý, kterému je to „jedno“. Letošní jaro se totiž ponese v duchu druhého tábora – pár obyčejných džínů, které jsou zastrčeny v kotníčkových botách a volné tričko, jehož přední část je zastrčená u džínů vepředu.

Pak jsou zde kousky, které působí nejen jako takzvané lepidlo, které upoutá pozornost na letošní sezónu, ale také dokážou vydržet po celý život, a proto se do nich vyplatí investovat. Zde můžete vidět outfity, které to nejvíce vystihují.

Trenčkot

Ať už jste zapálení do nových, zvláštních a neobvyklých věcí (jako je například první fotografie, kde je vepředu klasický kabát a vzadu džínová bunda), nebo radši dodržujete pravidla a zůstanete u obyčejných kabátů. Věděli jste, že módní návrháři doporučují, abyste kabát nosili úplně ke všemu? Hranice neexistují! Kabát se má nosit úplně se vším, od plavek až po svetry.

Tenisky

Pokud se zaměříme na módní přehlídku Paris Fashion Week, byly to právě tenisky s tlustou podrážkou vyrobeny od Nicholas Ghesquièrea pro módní značku Louis Vuitton, které položily celou přehlídku na lopatky. Některé diváky tyto outfity zaujaly, některé spíše pobouřily. Obrázek si udělejte sami, každopádně očekávejte, že s přibývajícím teplem uvidíte v ulicích děvčata se sukněmi a k tomu dlouhé tlusté ponožky a tenisky.

Kalhotový oblek

Pokud bychom měli říci, do které věci se vyplatí vložit své úspory, je to jednoznačně dokonale padnoucí oblek. V těchto dnech si každý může najít svůj styl, který odpovídá jeho osobnímu vkusu, protože koncept obleků se neustále mění a modernizuje po všech směrech. Ať už na sebe chcete strhnout pozornost (sametový oblek s motivem koní od Chloé) nebo se rozhodnete pro něco jemnějšího – každý si vybere. A nejlepší na tom všem je, že tyto obleky nestárnou.

Tašky a „opaskové“ tašky

Existuje celá škála trendů pro kabelky, vaky a nově vracející se „ledvinky“, ale že by se nosily ověšené kolem prsou nebo dokonce nad pasem? Tyto kabelky fungují zároveň jako kabelka a zároveň jako pásek. Takovýchto napodobenin už existuje mnoho, takže na ulicích můžete kdykoliv zahlédnout ženy, nosící luxusní kožené doplňky křížem kolem svého těla. Tím pravým iniciátorem je však Gucci.

Pencil Skirts

Pokud vaši módní duši v předchozích letech zabily legíny a tepláky, radujte se z návratu tzv. „pencil skirts“ (v českém překladu tužkové sukně = úzká dlouhá sukně, která je pojmenována podle svého tvaru – dlouhá a štíhlá jako tužka). Tentokrát jsou ještě delší a tím více lichotivé pro lidské oko. Tyto sukně nahradí vaše midi sukně (sukně k lýtkům) a nějakou dobu se na módním žebříčku jistě udrží. Mnoho módních návrhářů na Paris Fashion Week prohlásilo, že právě tento střih sukní je pro ně v roce 2018 klíčovým.

Opasky

Nezáleží na tom, jaký pásek použijete, stačí jen vědět, že pásky jsou součástí každých větších outfitů – bundy, šaty, pánská košile. Opasky se dají používat denně. I na detailech totiž záleží a i drobný doplněk vašeho oblečení ho může posunout o několik tříd výš. Pokud nejste připraveni se oblékat přesně takto retrospektivně jako modelky, můžete se inspirovat úzkými pásky, které jsou na trhu odjakživa a nepoutají tolik pozornosti.

Ramena jsou všechno

Řekněme si upřímně, tento vzhled je trochu rozporuplný vůči předchozím outfitům, které jsme viděli. Zároveň se ale vrací osmdesátky, kdy byly vycpaná ramena a rukávy trendy, čím víc, tím líp. Na Pařížském Fashion Weeku jsme mohli zahlédnout vycpaná ramena na košilích nebo blůzkách kombinovaných se sukněmi.

„Syrové“ látky

Představte si oblečení, které nemá žádný lem, žádné úpravy, aby prádlo bylo hezky zarovnané a všude stejné a v jemných krémových barvách nebo čistě bílé. Toto je nový a lehce opotřebovanější způsob, jak dosáhnout minimalismu.

Vyčnívající loga

Fendi! Gucci! Balmain! Versace! Balenciaga! Calvin Klein! Žádná velká značka by se neměla vzdát svého vlastního označení a my je za to nemůžeme obviňovat – pokud do něčeho investujete velké množství peněz, měli byste to vykřičet do světa. Letošním trendem je taška s monogramem od Fendiho.

Letní plédy

Jestli jste si mysleli, že plédy a tartany jsou vhodné jen do chladnějších měsíců, přichází tento trend do jarního zboží. Je to částečně díky skutečnosti, kdy návrháři uvažují o jejich celoročním použití. Je to však velká investice do módy, a proto je to běh na dlouhou trať.

Puntíky

Na základě letošní popularity puntíků můžete v obchodě nalézt mnoho zajímavých kousků, které by mohly doplnit a osvěžit váš šatník. Vybírejte si však jen ty kousky, které jsou jednobarevné a v moderních tvarech, abyste se vyhnuly tomu, že budete vypadat jako žena v domácnosti z roku 1950.

Zastaralý květinový styl

Když mluvíme o ženách v domácnosti, došlo k oživení na přehlídkovém mole díky zastaralému vzhledu s květinami, přesně takový, jaký kdysi nosily krásné dámy ve 40. a 50. letech. Květinové šaty jsou jistým zbožím u maloobchodníků, takže se nejedná o kdejaký skvělý objev, důvtipné značky se však dívají na to, jak mohou tento styl povýšit o několik příček výš a změnit jeho celkovou vizáž. Letos jsou trendy čajové šaty od Alessandry Rich.

Šílené světlé outfity

Vyhledejte nějaký stín, protože tady začíná být příliš jasno! Od základních odstínů až po neonové nádechy, když designéry napadla myšlenka přidat do jara trochu více odvážných odstínů, věděli, že musí tvrdě dřít, anebo toho nechat. Na jaře můžete zahlédnout ženy ve světle růžových barvách, v červené, žluté a dalších barvách pochodovat po ulici. Šílenou kombinací je však více jasných barev zkombinovaných dohromady – jeden jasný kousek oblečení totiž nebude doplňovaný neutrálními věcmi.

Síla pastelových barev

Úplný opak předešlého snímku, ale přesto stejně krásný. Tyto nové kousky jsou nejvíce přijímány z New Yorku a Londýna. Na letošní přehlídce se ukázaly ty nejpodivnější kombinace: citrónová žlutá, fialová, lila anebo béžová barva.

Žluté šaty

Pokud je tu jen jedna barva, která je klíčem k dobrému vzhledu a je nutno o ní přemýšlet, je to žlutá. Nejde jen o plaché a utíkající kanárky, tento trend je mnohem větší. Myslete na nošení žluté barvy, i když jsou ty nejtmavší jarní dny, protože nejenom, že se budete cítit skvěle vy, ale budete rozveselovat i ostatní lidi ve vašem okolí. Luxusní butiky na konci loňského roku zaznamenaly velký prodej žlutých šatů, což ještě více vyhovuje poptávce.