3 tipy, jak na každém snímku vypadat úžasně

Tady mám velký nos! Tady vypadám strašně! Tady mám dvojitou bradu! A co ty vlasy? Katastrofa! Horečně přejíždíte z jedné fotky na druhou a s podobnými komentáři na sebe samu je postupně sprovozujete ze světa – vymazat, vymazat, vymazat!

Opravdu je tak složité udělat dobrou fotku? Vždyť jich na sociálních sítích kolují tisíce a vám přijde, že každá žena či dívka je 100x fotogeničtější než vy. Možná i vaše kamarádky plní své profily na facebooku či instagramu dokonalými fotkami, které jim můžete jen tiše závidět – nebo nad nimi zelenat závistí. Ale proč?! V čem tkví to kouzlo dobré fotky? Prozradíme vám to!

Chcete opravdu dobrou fotku? Víme jak na to!

Vypadat na fotce doslova úžasně není vůbec těžké. Přestaňte si lámat hlavu otázkami a nehledejte zbytečné složitosti. Nezáleží na tom, zda chcete slušivou fotografii do svého životopisu nebo si ji chcete postnout na sociální síť. Kdo chce mít dobrou fotku – a co dobrou, přímo skvělou – ten si musí osvojit následující tipy. Tak na co čekáte?!

Tip první: Tajemství ukryté ve správné póze

Také si s lehkou závistí v očích prohlížíte fotografie uživatelů na sociálních sítích a nad těmi svými jen zklamaně protáčíte oči? Zkuste se podívat, jakou na svých fotkách zaujali pózu. Stojí čelem přímo k objektivu? Vůbec ne – jejich tělo je natočeno mírně do strany. A právě tady je zakopaný pes! Až se budete příště pokoušet o dobrou fotku, natočte se lehce na stranu.

Tip druhý: Dejte průchod emocím

Věděli jste, že se odborníci jasně shodli na tvrzení, že naše levá strana obličeje je emočně výraznější? Ať už tomu věříte nebo ne, za zkoušku nic nedáte! Při dalším pokusu o dobrou fotografii nastavte objektivu svou levou polovinu obličeje – budete působit uvolněně, šťastně a bude vám to slušet. Díky natočení obličeje na stranu necháte vyniknout koketní křivky obočí a v kumšt dáte i své lícní kosti. A to by bylo, aby ta fotka nestála za hřích!

Tip třetí: Usmějte se

Možná vám to bude znít jako klišé – a možná to i klišé je – ale pokud chcete na fotce vypadat úžasně, zaujmout a vzbudit zájem, pak se usmějte. Je to jednoduché, nic to nestojí – ale ty výsledky! To budete koukat! Nesnažte se o vážné výrazy ani jiné pózy. Zkrátka se usmějte od ucha k uchu, vzpomeňte si na něco pěkného a řekněte sýr!