Jaro je tu – čas sukní přichází! A dámy, svůdné nožky sluší každé ženě!

Díky moderním přístrojům a pokroku existuje mnoho způsobů, jak mít své nožky stále svůdné tak, aby lákaly nejedno mužné oko i dotek. Ne všechny techniky jsou však každé z nás finančně dostupné a tak se stále rády vracíme – párkrát do týdne – k osvědčené technice holení žiletkou. Výsledek za to rozhodně stojí, co už není tak ohromující, je však suchá a podrážděná kůže plná nevzhledných svědivých pupínků. Říkáte si co s tím? Odpověď je snadná, čtěte dále 🙂

Investujte do kvality

Zásadní podmínku pro dobrý a bezbolestný výsledek holení, je kvalitní a hlavně ostrá žiletka. Když si obyčejné holítko koupíte o pár korun levnější někde na horu, s názvem imitujícím světoznámé firmy, po holení vás zřejmě budou čekat jen samé trable. Není se tedy co divit, že si nad výsledkem zoufáte. Obětujte raději desetikorunu navíc a kupte si kvalitní holítka prověřených značek a především je pravidelně vyměňujte. Máte-li při holení špatný pocit z toho, že už žiletka neklouže přirozeně hladce, ale zadrhává, je nejvyšší čas na její výměnu.

Příprava se bude hodit

Když spěcháte na rande či do kina, moc času na dokonalou přípravu asi nemáte. Vždy je lepší vyhradit si potřebný čas a před samotným holením se na pár minut naložit do horké vany, nebo alespoň chvíli sprchovat ve sprše. Kůže se krásně uvolní, chloupky změknou a nejen, že se vám samotné holení bude provádět pohodlněji, ale podaří se vám také oholit chloupky mnohem lépe blízko kůže a nožky či třísla si nebudete muset holit třeba hned druhý den znovu.

Technika holení není jenom fráze

A opravdu se vyplatí, holit se vždy po směru růstu chloupků, i když nás to často svádí přesně k tomu opačnému. Chloupky dokonale oholíte tak či onak, pokud však vaše kůže bojuje se začervenáním, vždy raději dodržujte toto pravidlo. Rozhodně se také vyhýbejte holení na sucho či za pomocí obyčejných sprchových gelů a mýdla. Ideální je použít speciální gely či pěny, které pokožku zvláční a zjemní, především ji však chrání před podrážděním.

Péče je příjemná

Pokud máte holení zdárně za sebou, nezapomeňte také na potřebnou péči. Použití speciální desinfekce zabrání zanícení folikulů a eliminuje také podráždění vaší pokožky. Kůži je také dobré po holení promazat a k tomuto účelu používejte výhradně přípravky bez alkoholu a nejlépe i parfemace. Parfémované tělové přípravky totiž zatíženou pokožku mohou opět ještě více unavit a znovu se projeví podráždění. Nejlepší volbou jsou zklidňující bylinné krémy či oleje, které kůži dodají vitalitu i potřebnou energii pro dokonalý vzhled.

Tip na závěr

Bezprostředně po holení je důležité také to, co si na pokožku obléknete za oblečení. Některé textilie totiž unavenou pokožku po holení znovu podráždí a zarudnutí je tak na světě. Vyhněte se tedy džínovině, ale také krajce či syntetice. A opalování, solárium či chlorovaný bazén není také to pravé ořechové.