Jak vybrat podprsenku pro příjemný pocit nošení

Jak vybrat podprsenku, která bude pro vaše poprsí dělaná jako na míru? Mnoho žen poté co vejde do obchodu sáhne po první podprsence, kterou uvidí. Jde jim jenom o to, aby na štítku byla napsána jejich velikost. Už ovšem nevědí, že kromě špatně padnoucího spodního prádla tím riskují mnohem víc. V případě, že byste nosila podprsenku, která není vhodná právě pro vás, můžete si sní přivodit i zdravotní komplikace. Mimo jiné budete špatně padnoucí podprsenku neustále opravovat, protože se v ní nebudete zkrátka cítit pohodlně.

Jak vybrat podprsenku aneb i poprsí vyžaduje péči

První velmi častou chybou je výběr velikosti samotné podprsenky. Tady je potřeba si uvědomit, jakou máte skutečnou velikost. Většina žen, jak již bylo uvedeno v prvním odstavci sáhnou po první variantě, jen ať hlavně sedí štítek. Tento krok bývá chybným, protože velikost se může neustále měnit a vy o tom nemusíte ani vědět.

Jestliže máte doma podprsenky, které patří mezi vaše první, zkuste si je porovnat. Určit správnou velikost podprsenky bývá občas složitým úkolem. Ideální variantou je pochopitelně střed, protože když je podprsenka velká, bude se zezadu vytahovat nahoru. V opačném případě vás zase bude příliš škrtit a po celodenním nošení můžete mít bolesti.

Nikdy nevybírejte podprsenku, která má pouze jedno zapínání. Jedná se o věc, jako každou jinou a čím je starší, tím se může roztahovat. Jednoduše se tedy může stát, že ji budete v budoucnu zapínat na jiný háček. Pomocí více možností tak nebudete nuceni podprsenku vyhodit.

Košíčky by měly být na míru

Tím rozhodně nechceme říct, že byste si takovou podprsenku měly nechat vyrobit podle vašich mír. To v žádném případě, jde jenom o to, abyste se stejně jako u velikosti netrefila vedle. Výběr košíčku hraje velkou roli v tom, jak vybrat podprsenku, která vám bude krásně sedět. Zde může jít o vaše zdraví! To platí, jestliže byste si vybrala menší košíčky než ty, které byste ve skutečnosti měla mít. Kostice jsou v tomto případě velmi nebezpečné a mohly by vás tlačit z boční části prsa.

Na závěr bychom jenom chtěli upozornit, že výběr správné podprsenky poznáte pomocí jednoduché činnosti. Zkuste si na sebe vzít vámi vybranou novou podprsenku a ruce dejte směrem nahoru. Během tohoto procesu pozorně pociťujte, jestli se v některých částech příliš nehýbe. Pokud se některé z částí podprsenky pohnou, máte špatnou velikost obvodu nebo košíčků.