6 vychytralých způsobů, jak ušetřit peníze na vašem šatníku

Pokud chcete vyjít s rozpočtem, nemusíte nutně zapomenout na nakupování nových kousků oblečení. Zde najdete 6 užitečných rad, které se vám budou v budoucím nakupování hodit.

Nečekejte na sezónu

Většina obchodů dostává nové zboží každé dva týdny (většinou i častěji). To znamená, že sezónní oblečení (letní šortky, sandály, zimní čepice a rukavice) bude alespoň z poloviny zlevněné až během sezóny, protože bude stále patřit mezi nejnovější trendy. Odolejte nutkání nakupovat nové kusy v nadcházející sezóně a vyčkejte, až zboží bude zlevněno.

Kupujte obyčejné kousky oblečení

Všichni to známe – bílá košile, černé kalhoty,… Kousky oblečení jsou zdánlivě podobné a dostupné na každém rohu. Ale pokud jde o tyto obyčejné kusy oblečení, které budete nosit znovu a znovu, rok co rok, je smysluplnější investovat do kvalitního zboží. Levná černá sukně a dražší černá sukně nemusí sice vypadat ze začátku rozdílně, avšak investování do dražší verze vás ušetří před neustálým vyměňováním levnějších variant oblečení (např. kvůli seprání), což vám výrazně ušetří peníze do budoucna.

Nenechte se zmást slevami

Tím, že sledujete všechny akce a slevy z vás nedělá důmyslného zákazníka. Obchodníci z vás tak díky jejich taktice doslova vytáhnou mnohem více peněz, než byste průměrně zaplatili. Raději si položte otázku: „Je to opravdu něco, co potřebuji, a za co jsem ochotný zaplatit, nebo to kupuji jen proto, že je to ve slevě?“.

Neničte oblečení špatnou technikou praní

Vyhněte se problémům s praním vašich nových věcí tím, že budete kontrolovat cedulky na oblečení. Pokud totiž dojde např. k zaprání, budete zbytečně dávat další výdaje do čistíren či speciálních čisticích prostředků – tím se zvyšují náklady na údržbu vybraného prádla, protože do něj stále investujete. Pokud budete šetrně prát své prádlo, výrazně prodloužíte jejich životnost.

Nebojte se požádat o slevu

Už jste někdy viděli v obchodě perfektní kousek, který byl poškozen? Obvykle to bývá malá skvrna, roztrhaný šev či chybějící knoflík – nic co by se nedalo opravit. Namísto zanechání oblečení v regálu využijte příležitost a zeptejte se na slevu za poškození. Obvykle vám sníží cenu i o 10 %, i v případě, že je daná položka již ve slevě.

Vyzkoušejte různé způsoby nakupování

Kamenné obchody nejsou vaší jedinou možností. Vyzkoušejte e-shopy a porovnávejte ceny za ty samé či podobné výrobky.

A jak Vy šetříte své peníze při nakupování? Podělte se s námi o Vaše metody v komentářích.