Jak správně pečovat o vlasy?

Vlasy…již naši předkové je považovali za symbol ženskosti a smyslnosti a i přesto, že se v dnešním moderním světě za korunku krásy nedá považovat jen dlouhá hříva, nýbrž i nakrátko ostříhaná kštice, jsou vlasy (všelijaké) bezesporu považované za vizitku žen. Jak ale správně pečovat o vlasy, aby byla tato vizitka co nejpřesvědčivější? Máme pro vás pár užitečných rad a tipů, jak svým vlasům vrátíte život.

1. Omezte poškozování, začněte u vás!

Vlasy poškozuje spousta faktorů, stres, špatné životní prostředí, nevhodná strava…a jedním z těchto faktorů jste i vy! Ano, vy! Své vlasy poškozujete špatnými návyky, třeba:

– rozčesáváte vlasy, když jsou mokré – mokré a zacuchané vlasy zkrátka a jednoduše nerozčešete, vzdejte to! Mokrý vlas hřeben akorát natáhnete a on se pak nevrátí do původního stavu. Česání mokrých vlasů je i láme a jinak poškozuje.

– chodíte spát s mokrou hlavou – mokrá hlava způsobí špatné pH pokožky, která má pak tendenci se více mastit. Před spaním si proto vlasy v rychlosti vysušte. Příjemným bonusem bude skutečnost, že takto upravené vlasy budou ráno více upravitelné.

– používáte špatný hřeben – vsaďte na hřeben s přírodními kančími štětinami, naopak vyhněte se umělým hřebenům, které působí staticky. Vy tak nejste učesaná, nýbrž rozcuchaná.

– vlasy v ručníku příliš dřete s cílem je co nejvíce vysušit? – mokré vlasy v ručníku jen jemně vymačkejte, v žádném případě ručníkem nepřejíždějte po vlasech tam a zpátky.

2. NO STRESS!

Žádný stres i to je lék na špatnou kvalitu vlasů. Bohužel se stresové období projeví v první řadě na pleti a vlasech a řekněte, má cenu se stresovat? Naučte se žít přítomným okamžikem, radujte se z maličkostí a stres omezte na minimum. V případě, že toho máte v práci nebo ve škole dost, podpořte organismus vitamíny navíc.

3. Dostatečný pitný režim, dostatečný spánek

Víte, že nedostatek spánku a špatný pitný režim na vás prásknou jak jinak než vaše vlasy? Dodržujte doporučenou dobu osmihodinového spánku a denně vypijte 1, 5 – 2,5 litrů čisté pramenité vody, vaše vlasy budou hydratované a plné síly. Jednoznačně vám poděkují.

4. Správná vlasová kosmetika

Za nevzhlednými a zplihlými vlasy může být i špatně zvolená vlasová kosmetika. Podívejte se do koupelny, z čeho se váš šampón skládá? Že obsahuje silikony? Tak to jej urychleně vyměňte. Silikony v šampónu a kondicionéru způsobí jen dočasný efekt, kdy jsou vlasy krásné a zářivé. Ve skutečnosti se však postupem času stane to, že silikon obalí vlasový kořínek a znemožní mu přístup k živinám z masek a kondicionérů. Takový vlas slábne a má tendenci vypadnout.

5. Výživa zevnitř!

Své vlasy můžete podpořit i zevnitř a to zvýšeným příjmem vitamínů a minerálních látek. Největším pomocníkem pro vlasy je minerál zinek, pro který si můžete zajít do lékárny, doplnit jej však můžete zcela v přírodní formě. Taková dýňová semínka jsou zinku plná. Vlasy ocení i pravidelný příjem ovoce , zeleniny i oříšků.

6. Přírodní masky

I přírodní masky mohu nevzhledně vypadajícím vlasům vrátit oslnivý lesk. Vyzkoušejte vajíčkovou masku, masku z jogurtu nebo medovou masku na vlasy. Vhodný je i čaj z kopřiv, který popíjíte jako čtrnáctidenní očistnou kúru, a po kterém by vám měly vlasy růst závratnou rychlostí.

7. Návštěva kadeřníka

I pro krásné vlasy je návštěva kadeřníka nezbytná. Aby mohly vlasy v pohodě růst, je třeba zbavit je starých a třepících se konečků a třeba i zvolit razantnější sestřih. Vlasy budou nejen zdravé, nýbrž i šik.

Teď už víte, jak správně pečovat o vlasy. Ať už máte vlasy do pasu nebo vlasy samou loknu, je péče o vlasy velice důležitá.