Jak se obléknout na turistiku?

Mezi námi se čím dál častěji nachází milovníci turistiky. Turistika je činnost, kterou můžete vykonávat během celého roku. Nejkrásnější jsou výšlapy na vrcholky hor v zimě, kdy příroda spí a je krásně bílá. Lidé však na turistické výšlapy chodí hlavně v létě, kdy jsou na letních dovolených a mají chvilku času. Ať už se vydáte prozkoumávat přírodu v zimě, na jaře nebo v létě, vždy myslete na vhodné oblečení a obutí.

Turistika často není procházka růžovým sadem. Někdy se touláte ve skalách, jindy šlapete na vrcholky hor. Terény nejsou vždy betonované, často nejsou udržované vůbec. Potřebujete být na tyto aktivity vybaveni.

Na obuvi nešetřete

Nikdy by se nemělo šetřit na obuviObuv zaručuje naši stabilitu, nikdy bychom na ní neměli šetřit. Obuv na turistiku by měla být hlavně pevná. Doporučujeme ji mít z nepromokavého materiálu, aby vám do nich nenateklo, pokud by vám do cesty přišla průtrž mračen. Jestli toužíte po pohodlí během turistického výšlapu, pořiďte si speciálně tvarovanou obuv, která má vyvýšenou podrážku. Právě vyvýšená podrážka zaručuje požadované pohodlí.

Kvalitní obuv by si měl koupit každý milovník turistických túr. Od kvality obuvi se odvíjí to, jestli vás budou nebo nebudou bolet nohy, až přijdete po túře domů.

Nešetřete ani na oblečení

Samozřejmě nešetřete ani na oblečení. Abyste neprochladli, oblékněte si funkční oblečení, které vás ochrání před chladem a které vám dokonale absorbuje pot. Nebudete se muset trápit kruhy od potu, které obvykle vyrazí na zádech či v podpaží.

U funkčního oblečení platí, že se vrství. Na tričko se dává tenká funkční mikina, na mikinu tenká funkční bunda. Před chladem vás však tyto tenké vrstvy ochrání dokonale.

Nabídku pánského i dámského funkčního oblečení pro vás má internetový obchod monturashop.cz, kde najdete kromě funkčního prádla i kvalitní obuv určenou nejen na turistiku či batohy, které ocení každý milovník turistických túr.